Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 23 czerwca 2015 
    

Samsung chce przyspieszenia spadku cen pamięci DDR4


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 21:30
(1)
Procesory AMD będą obsługiwać pamięć DDR4 dopiero w przyszłym roku, chociaż niedawno zaprezentowany Carrizo dla notebooków ma już tę możliwość. Nadchodzące CPU Intel Skylake, wykorzystujące DDR4 w średnim segmencie cenowym zostaną przedstawione na początku sierpnia. Zaś procesory Haswell-E od dawna wykorzystują pamięci DDR4. Według źródeł branżowych Samsung ma zamiar podjąć zdecydowane działania w celu zmniejszenia cen układów pamięci DDR4.

Koreański producent ma nadzieję, że fala zainteresowania procesorami z obsługą DDR4 oraz przystępne ceny tych pamięci pozwolą na zwiększenie ich udziału w rynku.

Co ciekawe producenci układów DDR4 nie spieszą się do przeniesienia produkcji do procesu 20nm, ponieważ wymaga to dodatkowych pieniędzy dla przebudowy linii produkcyjnych. Po drugie nie każde przejście do procesu 20 nm udało się bezboleśnie, co spowodowało spadek poziomu produkcji wskutek spadku uzysku sprawnych układów. Mimo wszystko ceny nowej generacji pamięci powinny szybko spaść do poziomu DDR3, gdyż taka jest prawidłowość w tej branży.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: doxent | data: 24/06/15 | godz.: 15:47)
    jakby nie patrzeć to z DDR3 mamy do czynienia na rynku już od jakichś 7-8 lat. Chyba jeszcze żadne inne pamięci nie były sprzedawane tak długo jako podstawowe moduły. DDR1 czy 2 to wychodzi średnio po 3-4 lata dominacji rynkowej. Z DDR4 pozostaje na razie dość droga platforma dla entuzjastów pod 2011-3. Na zmianę lidera nie zanosi się długo.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.