Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 24 czerwca 2015 
    

Kaby Lake następcą Skylake


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 19:11
(1)
Do tej pory była pewna nadzieja, że wykonaną w 10nm rodzinę procesorów Cannon Lake Intel wprowadzi na rynek w drugiej połowie przyszłego roku, choć jako pierwsze miałyby się ukazać wersje przeznaczone dla segmentu mobilnego. Jednak od pewnego czasu zaczynają pojawiać się informacje o opóźnieniu przejścia Intela na technologię 10nm. Skutkiem tego może być wprowadzenie "tymczasowej" rodziny CPU o nawie Kaby Lake, wykonanej w 14nm. Jest to dość logiczne posunięcie w przypadku opóźnienia produkcji Cannon Lake.

W rzeczywistości, choć procesorów z serii Kaby Lake ma być tak dużo jak Skylake, że mogą być uznane za "nową" rodzinę, nie są jednak całkowicie nowe. Dla przykładu pojawi się natywne wsparcie dla USB 3.1, ale tylko dla komputerów stacjonarnych i serwerów. Procesory o wysokim stopniu integracji, w których układy dodatkowe są zintegrowane w jednej strukturze (SoC) nie będą obsługiwać USB 3.1.

Kaby Lake H mają posiadać inną nowość - dwukrotnie zwiększoną, do 2 x 128MB ilość pamięci typu eDRAM wspomagającą pracę IGP. Mają też być całkowicie zgodne z chipsetem przeznaczonym dla Skylake. W przypadku procesorów z serii S przeznaczonych do podstawki LGA 1151 niezbędna będzie już nowa generacja chipsetów Kaby Lake. W rodzinie tych procesorów oczywiście pojawi się też i seria K z odblokowanym mnożnikiem, o TDP nie przekraczającym 91W. Seria S będzie składać się z czterordzeniowych CPU z podsystem graficznym GT4, jednak pojemność cache eDRAM w ich przypadku nie przekroczy 64MB.

Procesory Kaby Lake "U", "Y" i "H" będą posiadać obudowę typu BGA, co oznacza ich przylutowanie bezpośrednio do płyty głównej. Serie"U" i "Y" mają używać pamięci typu LPDDR3 i DDR3L i mają być przeznaczone dla urządzeń przenośnych.
Termin premiery rodziny procesorów Kaby Lake nie jest jeszcze znany.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Tak naprawdę (autor: GL1zdA | data: 24/06/15 | godz.: 22:11)
    to taki Skylake Refresh z nowych chipsetem. A ten chipset był już widziany na roadmapie z Purleyem miesiąc temu (prawy, dolny róg) http://www.theregister.co.uk/...purley_xeon_chips/

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.