Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 25 czerwca 2015 
    

Nowe modele wideorejestratorów w Mio 658 i 638 Touch


Autor: DYD | 17:43
Mio ogłasza premierę nowych wideorejestratorów MiVue serii 600 z ekranem dotykowym. Są to urządzenia, które pełnią rolę naocznych świadków wydarzeń na drodze. W 2015 roku Mio zaprezentowała trzecią generację swoich wideorejestratorów – MiVue serii 600. Teraz wprowadza dwa nowe modele urządzeń z ekranem dotykowym z tej serii, MiVue 638 Touch oraz MiVue 658 Touch. Wykorzystują one m.in. układ Ambarella A7LA., który ma gwarantować wysoką jakość filmów nagrywanych zarówno w dzień, jak i w nocy.

Układ Ambarella można znaleźć również u takich producentów jak GoPro, czy Panasonic. W połączeniu z jasną soczewką F1.8 i sześciowarstwowym szklanym obiektywem z filtrem IR Mio ma on zapewnić kierowcy spokój i pewność, że wszystkie zebrane dowody będą czytelne i użyteczne. Szeroki kąt widzenia kamery, 150 stopni, pozwala uchwycić wszystkie zdarzenia, które będą miały miejsce przed maską prowadzonego samochodu. Dodatkowo model 658 Touch wykorzystuje technologie, które pozwalają na redukcję efektu tzw. rybiego oka oraz zniekształceń obrazu na krańcach. Dzięki zastosowaniu układu Ambarella A7LA55 model ten może rejestrować filmy także w rozdzielczości 1296p.

Modele 658 i 638 Touch wyposażono dodatkowy czytnik kart micro SD. W podstawowej wersji oprogramowania, w momencie kiedy używane są dwie karty pamięci, na obu zapisywane są te same informacje, tworząc tym samym kopię zapasową danych. To pozwala zabezpieczyć materiały przed przypadkowym uszkodzeniem, awarią, czy też utratą jednej z kart.

Wideorejestratory dotykowe Mio MiVue z serii 600 są w stanie obsłużyć karty micro SD o wysokich pojemności, takich jak 64GB i 128GB. Producent przewiduje w przyszłych wersjach oprogramowania dodanie nowych zastosowań dla używania dwóch kart micro SD.

Kierowcy mogą skorzystać podczas podróży z cyfrowego tempomatu zainstalowanego we wszystkich wideorejestratorach MiVue wyposażonych w czujnik GPS. Dzięki temu można bezpiecznie podróżować nie obawiając się przekroczenia określonej prędkości, gdyż w tym momencie urządzenie ostrzega prowadzącego za pomocą sygnału dźwiękowego. Moduł GPS pozwala też na wyświetlenie na żywo zarówno położenia, jak i prędkości pojazdu, obliczanej na podstawie danych satelitarnych. Te dane są również zapisywane do rejestrowanych filmów.

Wbudowany w oba nowe modele GPS pozwala również na wykorzystanie w kamerach bazy fotoradarów. Dzięki niej urządzenie przypomina kierowcy o zbliżaniu się do punktu kontroli prędkości, a także o obowiązującym ograniczeniu. Baza fotoradarów w MiVue nie wymaga żadnych dodatkowych opłat ze strony użytkownika i jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu urządzenia z opakowania. Bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo.

W omawianych modelach kierowcy znajdą też inne rozwiązania Mio, znane z poprzednich modeli MiVue. Dostępne są m.in.: możliwość uzupełniania bazy fotoradarów o własne punkty, trzyosiowy czujnik wstrząsów, tryb parkingowych umożliwiający rejestrowanie zdarzeń nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu, a także tryb aparatu fotograficznego.

Nowe urządzenia pozwalają na nagrywanie wideo w kilku trybach liczby klatek na sekundę. Dostępne są następujące tryby: 60 klatek na sekundę w rozdzielczości HD 720p, 30 lub 45 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD 1080p, bądź w modelu 658 Touch 30 klatek na sekundę dla rozdzielczości 1296p.

Nowe wideorejestratory dotykowe Mio będą dostępne na polskim rynku na przełomie czerwca i lipca 2015. Proponowana cena tych modeli to odpowiednio 699 zł dla modelu 638 Touch oraz 799 zł dla modelu 658 Touch.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.