Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 25 czerwca 2015 
    

Nowy odtwarzacz Blu-ray Sony BDP-S6500 z interpolacji do 4K


Autor: Redakcja | 17:00
(3)
Firma Sony wprowadza nowy odtwarzacz Blu-ray Disc BDP-S6500, który poprawia jakość każdego oglądanego materiału, od filmów z domowej kolekcji po rozrywkę z Internetu. Po podłączeniu odtwarzacza do telewizora 4K obraz jest poddawany interpolacji do jakości 4K Ultra HD (zgodny z materiałami wideo w formacie 24P). Dwurdzeniowy procesor przekształca standardowy sygnał wideo i generuje materiał o rozdzielczości zbliżonej do 4K (3840 x 2160) — czterokrotnie większej niż Full HD.

Za oczyszczanie obrazu odpowiada system IP Content Noise Reduction Pro, oparty na algorytmach osłabiania szumu. System HD Reality Enhancer optymalizuje wygląd faktur i kolorów, piksel po pikselu. Funkcja Pure Picture Control poprawia kontrast i przyczynia się do uzyskania bardziej naturalnego obrazu, a technologia Super Bit Mapping zapewnia płynność przejść tonalnych.

Technologia Wi-Fi umożliwia przeglądanie Internetu i strumieniową transmisję. Wewnętrzny system wielu anten wykorzystuje technologię MIMO (Multi Input Multi Output).

Urządzenie zapewnia też dostęp do zasobów rozrywki w Internecie, w tym filmów i programów telewizyjnych z takich serwisów, jak PlayStation Video, BBC iPlayer, Netflix czy Amazon Prime (w wybranych krajach).

System DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) współpracuje z technologią Dynamic Range Recovery i funkcją automatycznej regulacji głośności. Zadaniem tych rozwiązań jest przywracanie szczegółów traconych przy kompresji plików, zwiększanie zakresu dynamiki i zapobieganie niemiłym dla ucha skokom głośności.


(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. W środku... (autor: PiotrexP | data: 25/06/15 | godz.: 20:43)
  BD-ROM + raspberry pi ?

 2. @01 (autor: KamieniKupa | data: 25/06/15 | godz.: 22:55)
  Jakiś ARM + LDDR3 + Flash samsunga

 3. "z interpolacji do 4K" ? (autor: Duke Nukem PL | data: 28/06/15 | godz.: 23:35)
  Raz - że to nie gramatycznie.
  Dwa - to chyba nie jest interpolacja a raczej ekstrapolacja.
  Bo z czego tu interpolować? Z 2 punktów ("inter"), między FHD a 8k? Definicja interpolacji się kłania.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.