Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 26 czerwca 2015 
    

Samsung konsekwentnie udoskonala wyświetlacze Super AMOLED


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru/AnandTec | 05:56
(1)
Samsung spopularyzował stosowanie w smartfonach wyświetlaczy Super AMOLED, które charakteryzują się wysokim kontrastem i głęboką czernią. Pierwszym smartfonem z tego typu ekranem jest zaprezentowany w 2010 roku Samsung Galaxy S. Od tego czasu co roku Samsung powiększa ekrany Super AMOLED wykorzystywane w swoich flagowych smartfonach. Serwis AnandTech przeprowadził testy efektywności energetycznej wyświetlaczy Super AMOLED zastosowanych w topowych smartfonach Samsunga.

Wzięły w nich udział Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S5 LTEA, Galaxy S6 i Galaxy Note 4. Pierwszy z nich osiągnął najgorszy rezultat - 3,41 mW/cd/ cm², zaś Galaxy S6 z wynikiem 2,21 mW/cd/cm² uznany został za najlepszy. Eksperci, którzy przeprowadzili badania potwierdzają, że Samsung musi jeszcze poprawić swoje Super AMOLED, jeśli chce osiągnąć poziom efektywności energetycznej panelu LCD. Jeżeli Koreańczycy będą rozwijać tę technologię w takim samym tempie jak dotychczas, będzie to możliwe do osiągnięcia w przyszłym roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @Samsung (autor: lcf | data: 26/06/15 | godz.: 23:46)
    Wyświetlacze są już wystarczająco dobre, więc może tak dla odmiany kwestie bezpieczeństwa by sobie trochę bardziej do serca wziąć? W samym ostatnim kwartale w oko mi wpadły problemy z walidacją certyfikatów X.509 w telewizorach, możliwość klonowania odcisków palców w S5, dziurawa wersja SwiftKey we wszystkich nowszych S-kach, a w laptopach Samsung Software Update wyłączający Windows Update.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.