Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 29 czerwca 2015 
    

Porównanie oraz test platform rezerwacyjnych wykorzystywanych przez biura turystyczne


Autor: Artykuł reklamowy | 09:00
Planowanie wakacji, jak i sam wyjazd powinny niewątpliwie stanowić niekłamaną przyjemność – od początku do końca. Ta prawidłowość dotyczy również dokonywanie rezerwacji internetowej w biurze podróży.

Jak działają systemy rezerwacji? Czy rzeczywiście ich używanie ułatwia organizowanie wyjazdu? Czy pozwala uniknąć nieporozumień w hotelach czy środkach komunikacji?Platformy rezerwacyjne wykorzystywane w biurach podróży


System rezerwacyjny MerlinX.

Jeden z systemów (MerlinX) reklamowany jest jako wielofunkcyjne narzędzie skutecznie działające na każdym komputerze, które zostało stworzone specjalnie dla biur podróży i agencji turystycznych. Udostępnia ok. 400 milionów ofert dziennie. Jego zaletą jest pomoc działająca w sposób intuicyjny, która podpowiada alternatywne rozwiązania w kwestii wyboru alternatywnego środka komunikacji lub noclegu. Platforma daje również możliwość zestawiania i porównywania różnych ofert, a ponadto pozwala na uzyskanie potwierdzenia rezerwacji. Dodatkowo zawiera informacje o konkretnych krajach, ich specyfice, kulturze, lotniskach, infrastrukturze czy pogodzie charakterystycznej dla klimatu, ale również tej, która aktualnie panuje. Dobrze sprawdza się przy filtrowaniu, a także porównywaniu poszczególnych ofert. Pozwala wprowadzić filtr ceny za jedną osobę lub za kilka osób (druga opcja jest szczególnie użyteczna podczas planowania rodzinnego wyjazdu). System posiada naprawdę dużo filtrów, dzięki którym odnalezienie najbardziej korzystnej i spersonalizowanej propozycji wyjazdu staje się proste i przyjemne. Jego producenci postarali się o to, by dane były aktualne, a także, by można je było w prosty sposób sortować.

           System rezerwacyjny SART

Kolejny z systemów (SART) posiada wiele zastosowań. Jest przydatny dla osób, które w przyszłości mają zamiar zawodowo zajmować się organizacją wypoczynku, jak dla aktywnych już organizatorów. Można zainstalować go na jednym lub kilkuset komputerach (zależnie od potrzeb). Jest on wyjątkowo prosty w obsłudze, również za sprawą intuicyjnego interfejsu, który zwiększa komfort i sprawność użytkowania. Program ponadto posiada bazę z ofertami imprez, rozkładami jazdy i wszelkiego rodzaju cennikami, dzięki czemu do dokonania rezerwacji nie jest niezbędna łączność z serwerem. Program informuje o wszelkich poczynionych zmianach, a ponadto umożliwia ciąglą aktualizację ofert. Dzięki temu, że nie jest konieczne łączenie się z Internetem, przesyłanie danych przebiega bardzo szybko i staje się w pełni bezpieczne, ponieważ ma miejsce w ramach zamkniętego systemu. Daje on również możliwość przesyłania do klientów informacji z serwera w formacie tekstowym. Czas przetwarzania rezerwacji jest ograniczony do kilku sekund, a użytkownik jest informowany o kolejnych etapach, a także o potwierdzeniu rezerwacji oraz wysokości prowizji.

 System rezerwacyjny N-SYKON

Następny system (N-Sykon) jest jednolity i prosty w obsłudze. Otwiera dostęp do dokumentów i komunikatów dla organizatora. Ponadto jest dopracowanym narzędziem zarządzania rezerwacjami, które dodatkowo pozwala na drukowanie ofert, potwierdzeń i umów. Umożliwia również wyszczególnienie promocji, a także ofert last minute. Zawiera opisy, zdjęcia i aktualne cenniki. Umożliwia dokonanie kalkulacji kosztów oraz raportowanie, pozwalając przy tym na eksport danych. Można zamieścić w nim bazę agentów oraz bazę klientów, która daje się swobodnie rozbudowywać i zarządzać. Dodatkowo dobrze współpracuje ze stronami www, co przejawia się tym, że pozwala na swobodne dokonanie rezerwacji dla klientów indywidualnych wprost ze strony internetowej. Wielkim atutem tego narzędzia jest to, że zawiera ono zawsze aktualne oferty. Jego niewątpliwą zaletę stanowi również bardzo łatwa i szybka instalacja. System pozwala także na wysyłanie danych do portali turystycznych, a ponadto jest przystosowany do współpracy z wyszukiwarkami: SYKON i Merlin X.

 System rezerwacyjny TOM

Ostatni z systemów (TOM) łączy w sobie szybkość funkcjonowania, łatwość w obsłudze (jego użytkowanie jest intuicyjne) oraz aktualność ofert. Dane pobierane są online z systemów touroperatorów, dzięki czemu nigdy nie pojawia się problem nieaktualnej oferty. Z łatwością można uzyskać za jego pośrednictwem dostęp do informacji o aktualnych cenach, a także liczbach istniejących i wolnych miejsc w poszczególnych obiektach lub środkach transportu. Dane można w bardzo prosty sposób ze sobą zestawiać. System charakteryzuje się wysoką wydajnością – działa szybko, a ponadto jego obsługa nie jest skomplikowana i bardzo łatwo posiąść umiejętność sprawnego używania systemu, dzięki czemu jego eksploatacja pozwala oszczędzić czas i wysiłek. Świetnie sprawdza się tak w wielkiej agencji, jak i w maleńkim biurze, przy czym sprzedaż można prowadzić na jedno konto lub oddzielnie dla każdego pracownika – wprowadzenie żadnego z wariantu nie stanowi problemu. Ponadto zmian w rezerwacji może dokonać nie tylko ten, kto ją wprowadził, ale również inni pracownicy posiadający odpowiednie narzędzie, które udostępnia producent. Nie trzeba chyba przekonywać, że taka właściwość bardzo korzystnie oddziałuje na przepływ informacji w biurze.

A Ty jakiego systemu rezerwacyjnego używasz?

Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.juwentur.com


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.