Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 1 lipca 2015 
    

Władze USA zatwierdziły umowę GlobalFoundries z IBM


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 17:48
(1)
Mimo, że IBM jest jedną z firm przodujących w rozwoju zaawansowanych technologii litografii, tworzy też własne procesory, to przez długi czas nie przynosi nic oprócz strat. Z tego właśnie powodu w ubiegłym roku IBM nie tylko sprzedał swoje trzy zakłady produkcyjne GlobalFoundries, ale i też zgodził na transfer technologii związanych z produkcją CPU w celu osiągnięcia przez tę firmę możliwości produkcji w litografii 10 nm. Dodatkowo IBM zapłaci Globalfoundries 1,5 miliardów dolarów płatne w ratach w ciągu trzech lat. Jest to jeden z tych rzadkich przypadków, gdy sprzedawca płaci nabywcy za przeniesienie aktywów.

W tym tygodniu GlobalFoundries poinformował, że władze USA zatwierdziły wspomnianą wyżej umowę z IBM. Fakt, że głównymi udziałowcami GlobalFoundries są podmioty pochodzące ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a transakcja dotyczyła rozwiązań wykorzystywanych w wielu sektorach gospodarki USA, w tym i w wojsku, wymagał akceptacji Komisji Inwestycji Zagranicznych, która została uzyskana. Według GlobalFoundries transakcja zostanie niebawem sfinalizowana.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. teraz (autor: Markizy | data: 1/07/15 | godz.: 18:55)
    to smasung nie będzie miał większych problem z przejęciem amd jak by chciał, lub każdy inny producent posiadający odpowiednia ilość kasy. Problem może być tylko kraj bo raczej USA nie zgodzi się na oddanie technologi krajom takim jak Rosja i Chiny, ale jest jeszcze wiele innych krajów.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.