Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 1 lipca 2015 
    

Tablet Surface Pro 3 z Core i7 można teraz kupić za 1,299 dolarów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 17:54
Jeśli brakuje nam miejsca do przechowywania danych w urządzeniach mobilnych, możemy z tym próbować sobie poradzić wykorzystując karty pamięci czy zewnętrzne urządzenia magazynujące dane. W ostateczności część danych możemy nawet przerzucić na "chmurę", co staje się obecnie coraz częstszą praktyką. Innym sposobem może być wymiana posiadanego przez nas tabletu czy smartfona na model z większymi możliwościami magazynowania danych, gdyż konstrukcja obecnie produkowanych urządzeń tego rodzaju uniemożliwia zamianę podzespołów na lepsze, jak to jest w przypadku komputerów stacjonarnych.

Już w przypadku laptopów zaczyna być to mocno utrudnione, a mniejsze urządzenia nie mają praktycznie takiej możliwości. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest dokładne przemyślenie zakupu, nim się jeszcze wyda pieniądze i wybór takiego urządzenia, które będzie spełniało nasze indywidualne potrzeby. Niestety w takiej sytuacji często pojawia się bariera finansowa.

Pomyślną wiadomością jest jednak fakt, że ceny urządzeń mobilnych o rozbudowanej konfiguracji zaczynają szybko spadać. Bardzo silna konkurencja cenowa wśród najniższego i średniego segmentu cenowego doprowadziła do tego, że producenci zaczynają poszukiwać nisz na rynku, aby dzięki temu zwiększyć swoją sprzedaż i tym samym zyski. Pojawia się coraz więcej informacji o urządzeniach z większymi niż się zazwyczaj spotyka ekranami czy też większą ilością pamięci masowej. To sprawia, że ich ceny zaczynają się zbliżać do poziomu, który staje się akceptowalny dla coraz większej ilości użytkowników.

Jednym z takich gadżetów jest tablet sygnowany logiem Microsoftu o nazwie Surface Pro 3. Nie jest to delikatnie mówiąc popularne urządzenie, będące de facto próbą upchnięcia laptopa w mniejszą obudowę, jako użytkownik podobnego urządzenia dodam, że jest to zrobione za bardzo na siłę i być może jest to przyczyna nikłej popularności takich urządzeń. Sercem tego tabletu jest procesor Intela Core i7-4650U (1,7/3,3 GHz), a do magazynowania danych zastosowano dysk SSD o pojemności 128 GB i to za cenę 1,299$. Trudno ją nazwać przystępną, jednak jest to urządzenie z ekranem o przekątnej 12 cali, a więc rzadko spotykanej na rynku i tym samym droższe. Za 250$ dostaniemy już wersję z 256 GB napędem SSD, a za dodatkowe 400$ będziemy mogli się pochwalić dwa razy większym dyskiem półprzewodnikowym. Poza najtańszą wersją z 64 GB SDD i tańszą 128GB z 4GB RAM wszystkie pozostałe odmiany posiadają 8GB pamięci.

Posiadacze tabletów Surface Pro 3 pod koniec tego miesiąca będą mieli okazję zaktualizować system Windows 8.1 do Windows 10.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.