Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 2 lipca 2015 
    

Micron rozpoczyna wysyłkę pamięci GDDR5 wykonanej w 20nm


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 22:32
Micron Technology Company podczas konferencji sprawozdawczej dotyczącej wyników finansowych trzeciego kwartału roku podatkowego 2015 ogłosił, że zaczyna sprzedawać układy pamięci GDDR5, które są wykonane w procesie litograficznym 20nm. Spółka poinformowała, że będzie sprzedawać układy pamięci GDDR5 o pojemności 8Gb (1GB). Wcześniej Micron poinformował o zakupie japońskiego producenta półprzewodników Elpida Memory, który również produkuje pamięci przeznaczone do kart graficznych, laptopów i konsoli do gier.

Jak wiemy, AMD w swojej nowej generacji topowych GPU postanowił użyć pamięci HBM. Jego konkurent, Nvidia też zamierza używać tego rodzaju pamięci, począwszy od GPU Pascal, planowanego na przyszły rok. Mimo tego karty graficzne z pamięcią GDDR5 będą sprzedawane jeszcze przez wiele lat, gdyż w produkcji znajdują się jeszcze akceleratory graficzne z pamięcią DDR3, co dowodzi zapotrzebowania na tanie i sprawdzone rozwiązania w tym segmencie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.