Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 2 lipca 2015 
    

Alternatywne materiały do wytwarzania obudów urządzeń mobilnych


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 22:11
(2)
Producenci laptopów w ostatnich latach coraz bardziej interesują się alternatywnymi materiałami do produkcji tych urządzeń. Na ich celowniku znalazło się włókno węglowe oraz stopy magnezowo-litowe. Zaletą tych materiałów jest w w przypadku włókien węglowych niższa ich cena niż aluminium, zaś stopy magnezowo-litowe pozwalają znacznie zmniejszyć masę produktów. Największą aktywność w tym zakresie przejawiają Dell i Hewlett-Packard (HP). Dell w drugiej połowie roku zamierza zaprezentować serię notebooków wykonaną z włókna węglowego.

HP z kolei już wprowadził na rynek nowe modele wykonane ze stopu magnezu z litem, przeznaczone dla segmentu biznesowego. Jednak w przypadku stopów magnezowo-litowych, mimo ich niepodważalnej zalety jaką jest niewielki ciężar, barierą pozostaje cena, trzy razy większa niż w przypadku aluminium. Dlatego też ten materiał raczej nie znajdzie się w powszechnym użyciu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmmm... (autor: Aelavin | data: 3/07/15 | godz.: 10:31)
    Z włóknem węglowym to pewnie niewiele będą te materiały wiele wspólnego. Wiele firm już stosowało "włókno węglowe" a dokładniej plastik wzmacniany włóknem węglowym (CFRP), który ze względu na właściwości fizyczne jest naprawdę spoko, tylko ma jedną zasadniczą wadę - silnie pochłania fale elektromagnetyczne.
    Wszystkie laptopy które miały obudowy z "włókna węglowego" miały albo problemy z zasięgiem Wi-Fi, albo słabiej trzymały na baterii, bo moduły Wi-Fi musiały mieć ustawioną bardzo dużą moc wyjściową. Kolejny minus to to, że to wciąż wygląda jak plastik :(


  2. Aelavin (autor: Markizy | data: 3/07/15 | godz.: 17:24)
    wystarczy okolice anten wifi wykonać z innego materiału , a wiadomo ze anteny znajdują się do okola ekrany, wiec wcześniejsze problemy raczej wynikały z niedopracowania produktu racze.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.