Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 2 lipca 2015 
    

Za dwa lata Indie staną się drugim co do wielkości rynkiem smartfonów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:16
Największy rynek smartfonów na świecie, czyli Chiny, ma swoją specyfikę. Co prawda większość udziałów w sprzedaży tych urządzeń mają tam lokalne firmy, jednak chiński konsument preferuje produkty zagranicznych marek i to z wyższej półki, o ile go na nie stać. Dlatego też popyt na iPhone rośnie tam o kilkadziesiąt procent z kwartału na kwartał. Niemniej jednak tamtejsze marki w ciągu ostatnich paru lat mocno wzmocniły swoją pozycję i zaczynają zagrażać pozycjom dotychczasowych liderów.

Eksperci Strategy Analytics są zdania, że potencjał wzrostowy Chin w tym segmencie zaczyna się wyczerpywać. Pałeczkę pod względem wzrostu dynamiki sprzedaży na rynku smartfonów mają przejąć od dotychczasowego lidera Indie, które w 2017 r. mają pod tym względem wyprzedzić USA i stać się drugim co do wielkości konsumentem tych urządzeń. Jednak i w Indiach tempo wzrostu ma zauważalnie spowolnić - z dzisiejszych 43% względem roku poprzedniego do 17%.

W 2017 roku na całym świecie ma zostać sprzedanych 1.667 mld smartfonów w porównaniu do 1.471 mld w tym roku. Z tej pierwszej liczby 505 mln przypadnie na Chiny, 174 mln na Indie i 169 mln na USA. Zdaniem ekspertów w 2016 r. nastąpi stagnacja sprzedaży na rynkach lokalnych.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.