Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 9 lipca 2015 
    

Microsoft opatentował analogową technologię Force Touch


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 07:32
(2)
Microsoft otrzymał patent na technologię, która pozwala odróżnić siłę użytą na panelu dotykowym. Podobne rozwiązanie o nazwie Force Touch jest już używane w laptopach MacBook i inteligentnych zegarkach Apple Watch. Inżynierowie Microsoftu są przekonani, że ich rozwiązanie może znaleźć zastosowanie nie tylko w touchpadach laptopów, ale także w klawiaturze ekranowej w tabletach Microsoft Surface. Na przykład podczas pisania opisany system może odsiać przypadkowe naciśnięcia klawiszy. W przeciwieństwie do

Force Touch nowa technologia pozwala na określenie nacisku w wielu punktach jednocześnie. Proponowane warianty wykonania wykorzystują pojemnościowy panel dotykowy złożony z kilku nałożonych na siebie warstw elektrod.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Porażka systemu patentowego USA. (autor: Kenjiro | data: 9/07/15 | godz.: 08:12)
  Powinno być tak jak w Polsce czy części Europy, że można opatentować wyłącznie konkretne rozwiązanie techniczne, a nie "warianty" ogólnej metody.
  No, ale wtedy hordy prawników nie mogłyby się obłowić i żerować na prawdziwych wynalazcach, którzy muszą sprawdzać miliony debilnych patentów, które np. określają rogi urządzenia.


 2. W przeciwieństwie do .... do czego? (autor: RusH | data: 9/07/15 | godz.: 20:23)
  applowska wersja polega na umieszczeniu tensometru pod touchpadem

  tensometr jako taki zostal wynaleziony prawie 100 lat temu, i KAZDA waga elektroniczna dziala na wlasnie takiej zasadzie, apple wiec dostalo patent na wage elektroniczna z touchpadem na wierzchu ....

  wszystkie te patenty nadaja sie do smieci


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.