Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 10 lipca 2015 
    

SSD Samsunga z 2TB miejsca na dane


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 17:38
Napędy SSD nie kojarzą się wśród użytkowników komputerów z dużą pojemnością. Co prawda za te sama pieniądze daje się kupić coraz większe dyski, ale nie są to terabajty do których zdążyły nas już przyzwyczaić tradycyjne dyski magnetyczne. Za to rozwiązania oparte na pamięciach półprzewodnikowych biją tradycyjne dyski twarde na głowę, jeżeli chodzi o szybkość. Gdyby nie to, że w przeciętnym komputerze stacjonarnym mogą bez problemu koegzystować, wzajemnie się uzupełniając oba rodzaje pamięci masowej, użytkownicy mieliby do wyboru pomiędzy dyskiem szybkim a dyskiem pojemnym. Sytuacja nie jest już tak różowa w przypadku laptopów.

Najtańsze tego typu urządzenia, a takich sprzedawanych jest najwięcej, mają tylko jedno miejsce na dysk twardy. W takiej sytuacji użytkownik jest skazany na wybór pomiędzy szybkością a wielkością. Nie dotyczy to tylko laptopów, ale i coraz popularniejszych niewielkich komputerów stacjonarnych jak i sporej części urządzeń All-In-One.
Właśnie do zastosowań, gdzie potrzebna jest zarówno szybkość jak i pojemność mają być przeznaczone najnowsze SSD Samsunga z serii 850 Pro i 850 Evo. Posiadają one 2TB pojemności.

Tak jak starsze modele są wyposażone w pamięci NAND flash wykonane w technologii 3D. Teraz te dwie serie SSD liczą w sumie 20 modeli począwszy od 120GB. Poza zwiększeniem pojemności zastosowano też nowszą wersję kontrolera MHX z cztery układy DRAM 4 GB LPDDR. Producent gwarantuje w przypadku 850 EVO 2TB 150TBW, a w wersji PRO aż 300TBW. Pod względem wyglądu najnowsze urządzenia nie różnią się od pozostałych - posiadają identyczną 2.5-calową obudowę o grubości 7 mm.
Samsung zapowiedział też prezentację w niedługim czasie odmian tych urządzeń w formatach mSATA i M.2.

Jak można się spodziewać największą wadą tych napędów jest ich cena, wynosząca w przypadku 850 EVO 800$ i 1000$ dla 850 PRO.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.