Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 10 lipca 2015 
    

Sony nie zamierza pozbywać się swojego biznesu telefonicznego


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 19:44
Prezes Sony Mobile, Hiroki Totoki, położył kres pogłoskom, że jego firma rozważa możliwość sprzedaży działu produkcji smartfonów. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że japońska firma "nigdy nie sprzeda ani nie zrezygnuje z działalności w segmencie urządzeń mobilnych." "Pogłoski powstały dlatego, że w 2014 roku ponieśliśmy ogromne straty w segmencie telefonii komórkowej" - poinformował. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku dużą część strat Sony spowodowały aktywa odpisane w związku z odkupieniem od Ericssona w 2012 jego udziałów w SonyEricsson i sprzedaży marki Vaio zewnętrznemu podmiotowi.

Według GSMArena, w 2016 roku, Sony Mobile ma zamiar poprawić swoje wyniki dzięki wprowadzeniu nowych produktów wysokiej jakości. Co więcej Sony planuje zmniejszyć koszty o 30% do końca przyszłego roku. Planowane jest też zmniejszenie liczby pracowników o 20%. Do tej pory Sony zwolnił już 1000 pracowników, a do końca tego roku zamierza ograniczyć liczbę pracowników segmentu mobilnego o kolejne 2100 osób.
Prezes poinformował również, że w celu walki z konkurencją, Sony Mobile będzie koncentrować się na dostarczaniu produktów najwyższej jakości. Zamierza również skoncentrować się na rozwoju nowych technologii w dziedzinie smartfonów, a dokładniej opracowywaniu lepszych ekranów, kamer i poprawie jakości dźwięku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.