Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 15 lipca 2015 
    

Chińczycy mogą kupić Micron


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 06:46
W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest być producentem pamięci. Nowe technologie litograficzne stają się coraz droższe i coraz bardziej skomplikowane, w rozwój nowych rodzajów pamięci trzeba zaś inwestować ogromne ilości pieniędzy bez gwarancji ich zwrotu w przyszłości. Dodatkowo ceny pamięci potrafią się dość mocno zmieniać, a stopa zysku pozostaje na niskim poziomie. Kupno aktywów Elpidy przez Microna świadczy o tym, że bez konsolidacji w branży będzie coraz trudniej przetrwać producentom układów pamięci.

Agencja Bloomberg , powołując się na swoje źródła, donosi, że teraz Micron stał się celem przejęcia. Zainteresowanie nabyciem tej firmy deklaruje chiński Tsinghua Unigroup. Przewiduje się, że Chińczycy mogą zapłacić za Microna 23 mld dolarów, czyli około 21 dolarów za akcję. Micron nie zdementował tych pogłosek, przez co kurs jego akcji wzrósł o 19%.

Władzom chińskim ta transakcja nie przeszkadza, jednak władze USA mogą stwarzać problemy, gdyż Micron jest piątym co do wielkości producentem produktów półprzewodnikowych na świecie, więc co najmniej częściowa utrata kontroli nad spółką może być sprzeczna z interesami Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza na tle obecnej skomplikowanej sytuacji geopolitycznej . Jeśli przejecie zostanie zatwierdzone, będzie to największa transakcja w historii Chin spośród tych, które dotyczą zakupu aktywów zagranicznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.