Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 15 lipca 2015 
    

Intel może zrezygnować z produkcji procesorów Broadwell-EP


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 20:06
(1)
Coraz więcej wskazuje na to, że problemy Intela z wdrażaniem technologii 14nm mocno naruszyły harmonogram debiutów rynkowych nowych generacji procesorów tej firmy. Z drugiej strony sprowadzanie obecnej sytuacji na rynku CPU tylko do problemów z nowymi procesami litograficznymi wydaje się zbyt daleko idącym uproszczeniem, gdyż nie należy zapominać o praktycznym braku konkurencji ze strony AMD, jak i też w wydłużeniu czasu eksploatacji obecnie produkowanych procesorów, których możliwości są dla większości użytkowników jak najbardziej wystarczające. Różnice pomiędzy kolejnymi generacjami CPU są w opinii potencjalnych nabywców tak niewielkie, że nie zachęcają do zmiany aktualnie posiadanej konfiguracji komputera na nowszą.

Associates EXPreview powołując się na własne źródła podaje, że i w segmencie serwerowym nie wszystko idzie zgodnie z wcześniejszymi planami Intela. Uzyskane informacje wskazują, że prawdopodobnie procesory serwerowe z rodzin Broadwell-PE i Broadwell-EX, nie będą produkowane, natomiast Intel skoncentrować się ma na serwerowych odmianach Skylake. Mają one posiadać do 28 rdzeni i sześć kanałów pamięci typu DDR4 oraz będą potrzebować nowych płyt głównych.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. To jest troche sciema z tym brakiem konkurencji... (autor: gantrithor | data: 16/07/15 | godz.: 17:05)
    ciekawe czy tak samo intel tlumaczy swoim akcjonarjuszom...
    (no panowie wasze zyski spadaja bo my nie wypuszczamy nowych technologi na rynek dlatego ze brakuje nam konkurencji) haha
    Intel ostatnio osiadl na laurach ibm pokazal procesory zbudowane na bazie 7nm tranzystorow ,tsmc z koei obniza ceny 28 i 20nm a za robiem majaczy 14 i 16nm ,GF tez tam cos z 14 nm tworzy ,samsung z kolei aktywnie skrobie male procki w swoim pi razy drzwi 14nm procesie a na rynku zaczynaja wyrastac nowe firmy oferujace 16nm a intel co? byli przodownikiem i dosc szybko wychamowuja zwalajac wine na innych.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.