Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 15 lipca 2015 
    

Nowe SSD Microna o dużej trwałości


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 20:07
(1)
Kilka dni temu Micron zapowiedział nową linię SSD, przeznaczoną do pracy w centrach przechowywania i przetwarzania danych, która ma cechować się długą żywotnością. Zostały zaprezentowane cztery wersje tego urządzenia o pojemnościach 120, 240, 480 i 960 GB, mające tradycyjną już dla tego rodzaju urządzeń formę obudowy o szerokości 2,5" i grubości 7 mm, wyposażone oczywiście w interfejs SATA3. Micron M510DC występuje w dwóch wersjach - z technologią sprzętowego szyfrowania TCG Enterprise i bez niej. Inną interesującą cechą tego urządzenia są dodatkowe kondensatory zasilające w razie nieplanowanej przerwy w zasilaniu.

Oczywiście skoncentrowanie się konstruktorów tego SSD na niezawodności urządzenia spowodowało spadek jego osiągów, chociaż biorąc pod uwagę inne jego zalety prędkość odczytu wynosząca 420 MB/s oraz zapisu od 170 do 380 MB/s w zależności od pojemności nie wydaje się aż tak dokuczliwa.

Zastosowanie przez Microna w tego rodzaju SSD pamięci NAND Flash 16nm świadczy o tym, że zostały one uznane za produkt dojrzały i mogący mieć zastosowanie w urządzeniach, od których wymagany jest podwyższony stopień niezawodności.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jakie szyfrowanie? (autor: Star-Ga-Te | data: 15/07/15 | godz.: 20:15)
    "sprzętowego szyfrowania TCG Enterprise" gdy wujek Sam ma klucze? ROTFL!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.