Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 15 lipca 2015 
    

TSMC obniża ceny produkcji w 28nm i 20nm


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:19
(2)
Dawno minęły czasy, gdy klienci dosłownie walczyli o możliwość złożenia zamówienia w TSMC na produkcję w technologii 28 nm. Serwis DigiTimes podaje, że przyczyną zmniejszenia popytu na produkty wykonane w technologii 28nm jest spadek popytu na smartfony i akcesoria do nich, co z kolei zmusiło producentów kontraktowych do zabiegania o klientów. TSMC w sytuacji spadku stopnia wykorzystania mocy produkcyjnych postanowił dokonać korekty cen. Teraz produkcja w procesach litograficznych 28nm i 20nm będzie kosztować o 5-10% mniej.

Ma to zapewnić według TSMC podniesienie poziomu obciążenia linii produkcyjnych 28nm z 70% do ponad 80%, a w przypadku procesu linii 20nm - z 60% do ponad 80%. Nadmiar mocy produkcyjnych i niepełne obciążenie linii produkcyjnych jest niekorzystne dla producentów, ponieważ koszty stałe w takiej sytuacji rozkładają się na mniejszą liczbę gotowych produktów i w przypadku umowy określającej stały poziom ceny produktu finalnego prowadzi to to do spadku stopy zysku producenta układów scalonych.

TSMC spodziewa się, że oferując niższe ceny za swoje usługi przyciągnie więcej zamówień od Qualcomma i MediaTeka, a także od innych dużych klientów. Niestety nie odczują tego klienci w sklepach, gdyż w przypadku urządzeń na półkach sklepowych ma to marginalny wpływ na ich cenę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 20nm (autor: Pider | data: 16/07/15 | godz.: 06:05)
    A gdzie to?
    Ktoś to widział?
    :)


  2. @1 a czy to nie jest ten niby... (autor: gantrithor | data: 16/07/15 | godz.: 16:56)
    28nm++ ?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.