Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 20 lipca 2015 
    

TSMC ma zamiar rozpocząć produkcję w 10nm w planowanym terminie


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 06:46
W zeszłym tygodniu Intel oznajmił, że będzie musiał złamać swoją strategię "Tick-Tock" i opóźnić produkcję procesorów Cannonlake wykonanych w 10nm do 2017 roku. TSMC wręcz przeciwnie, podczas ostatniej konferencji z inwestorami i analitykami finansowymi poinformował, że wszystko idzie zgodnie z wcześniejszymi planami i nie oczekuje się żadnych opóźnień, co oznacza, że Tajwańczycy rozpoczną produkcję układów w 10nm pod koniec przyszłego roku. Należy przy tym zauważyć, że początek produkcji nie jest zbieżny z początkiem dostarczania układów kontrahentom.

Pierwsze próbki nowych układów trafią do klientów TSMC w pierwszym kwartale 2017 roku, a masowa produkcja procesorów z wykorzystaniem procesu 10nm rozpocznie się dopiero w drugim kwartale tego samego roku. Według TSMC jego proces technologiczny 10nm FinFET (CLN10FF) zwiększy gęstość tranzystorów o 110-120% w porównaniu do wcześniejszego 16 nm FinFET (CLN16FF +) oraz da 15% przyrost wydajności przy zachowaniu takiego samego poziomu zużycia energii lub pozwoli zmniejszyć zużycie energii o 35% przy tej samej częstotliwości zegara taktującego.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.