Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 21 lipca 2015 
    

Pendrive z Wi-Fi od SanDiska


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 06:14
(1)
Korzystanie z pendrive stało się obecnie standardem przenoszenia danych między komputerami. Zagrożeniem dla tego są obecnie szybko rozwijające się technologie łączności bezprzewodowej, co zapewne skłoniło znaną firmę SanDisk do próby połączenia obu rozwiązań w jednym produkcie. Nowy pendrive SanDiska może być używany jako typowe urządzenie tego rodzaju, które podłączamy do portu USB. Zamiast tego możemy posłużyć się wbudowanym w to urządzenie Wi-Fi i przesyłać zapisane dane bezprzewodowo. Należy jednak pamiętać, że pendrive wymaga zasilania, które jest dostarczane z portu USB.

W przypadku, transmisji bezprzewodowej potrzebne jest dodatkowe zasilanie, za co odpowiada wbudowana bateria, pozwalająca na 5 godzin autonomicznej pracy SanDisk Connect Wireless Stick, bo tak się dokładnie ten gadżet nazywa. Dodatkowo można transmitować dane bezprzewodowo jednocześnie do trzech urządzeń.

Pendrive posiada kilka wersji pojemnościowych, z których największa ma 128GB i kosztuje równo 100$, co jest dość dużą ceną. Jego wadą jest brak obsługi wersji 3.0 standardu USB.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pierwsze sliwki robaczywki. (autor: shafty | data: 23/07/15 | godz.: 07:31)
    Niby mieli pomysł na gadżet ale nie wiedzieli jak go zrobić i zrobili na odp....ol. Patrzcie jacy jesteśmy nowocześni Wi-Fi w pendrive i ... brak USB3.0 może od razu niech wsadza USB 1.1 :) Ciekawe jak wygląda ta komunikacja Wi-Fi . Pendrive stawia własny AP czy trzeba na nim skonfigurować siec by łączył się do naszej sieci np domowej. I czy jest jakiś guzik do włączania/wyłączania Wi-fi. Pomysł fajny ale czekamy na kolejne bardziej przemyślane konstrukcje.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.