Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 21 lipca 2015 
    

Według TSMC w drugim kwartale zmniejszył się popyt na smartfony


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 06:20
Zdaniem kierownictwa TSMC w drugiej połowie tego roku należy spodziewać się wzrostu zamówień w branży produktów elektronicznych w związku z premierą nowych modeli iPhone i smartfonów z systemem Android, jak również z ożywieniem segmentów przemysłowych i motoryzacyjnych. Jednak tłem tych pozytywnych informacji był spadek popytu na smartfony w drugim kwartale bieżącego roku. Z racji tego, że TSMC produkuje w dużych ilościach elementy tych urządzeń, odczuł zmniejszenie zamówień ze strony producentów smartfonów. Ciekawe jest małe zestawienie, ile tajwański producent układów scalonych zarabia na jednym smartfonie.

Z podanych wyliczeń wynika, że w cenie jednego urządzenia zasługą TSMC jest 17,8$. Jednak zestawienie jest nieco mylące, gdyż na najtańszych smartfonach Tajwańczycy zarabiają około 3.4$. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że co roku sprzedaje się ponad jeden miliard tego rodzaju gadżetów, widzimy jak bardzo ważny dla TSMC jest ten rynek. Nie zapominajmy też, że firma ta nie jest jedynym producentem układów do urządzeń mobilnych.

W drugim kwartale popyt na smartfony spadł bardziej niż oczekiwano, zwłaszcza na rynkach rozwijających oraz w Chinach, gdzie sprzedało się mniej smartfonów z niższych segmentów cenowych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.