Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 21 lipca 2015 
    

Snapdragon 820 również się przegrzewa?


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 21:46
(2)
Snapdragon 810, który miał być przełomem na rynku SoC dla urządzeń mobilnych nie zyskał pochlebnej opinii, głównie z powodu skłonności do osiągania nadmiernej temperatury podczas pracy. Producent tego układu, amerykańska firma Qualcomm, zapowiedział wskutek pojawiających się krytycznych opinii, że następca "810" o symbolu "820" ma być pozbawiony tej dolegliwości. Niestety, Snapdragon 820, podobnie jak jego poprzednik, nadal posiada skłonność do przegrzewania się.

Wzmianka o tym pojawiła się na Twitterze, a sprawcą jej pojawienia się jest niejaki Ricciolo, który z kolei odniósł się do informacji zamieszczonej przez WCCFTech:

"Snapdragon 810 i jego następca nie różnią się od siebie pod względem ilości wydzielanego ciepła. Trzeba czekać na Snapdragona 830 (mniej więcej trzeci kwartał 2016), aby ten problem został częściowo rozwiązany".


Zdaniem Ricciolo, użytkownicy którzy zechcą w pełni korzystać z możliwości flagowego układu Qualcomma, będą musieli czekać aż do trzeciego kwartału przyszłego roku, kiedy będzie dostępny Snapdragon 830. Jednak na razie informacje na temat nadchodzącego SoC Qualcomma pochodzą tylko z jednego źródła i należy poczekać, aż urządzenia z tym układem pojawią się na rynku, co ma nastąpić przed końcem tego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmm. (autor: Muchomor | data: 22/07/15 | godz.: 11:54)
    Idą dobre czasy dla Mediateka. Helio 10 i 20 prezentują się całkiem zacnie, a do procesorów na 'Q' trza będzie niedługo aktywne chłodzneie montować ...

  2. antutu (autor: Rajq | data: 22/07/15 | godz.: 13:25)
    sie odpali i test przejdzie ;) a potel sie ztrotluje do 1.6 i jakos to bedzie :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.