Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 23 lipca 2015 
    

Producenci szukają nowych pomysłów na tablety


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 00:03
(2)
Ponieważ popyt na tablety słabnie, ich producenci starają się dopasowywać swoją strategię do rynku. Dlatego też Apple i Microsoft przygotowują się do wypuszczenia dużego tabletu oraz urządzeń 2w1 z wyświetlaczem o przekątnej 12 cali. Jednocześnie Asustek Computer i Samsung Electronics chcą wprowadzić na rynek tanie tablety o wysokiej wydajności. Dostawy tabletów w tym roku mogą osiągnąć 170-200 mln sztuk, jednak wielu producentów notuje straty w tym segmencie swojej działalności.

Na przykład Asustek, który w ubiegłym roku sprzedał prawie 10 milionów tych urządzeń, nadal ponosi straty w tej branży. W tym roku tajwański producent przewiduje spadek sprzedaży tabletów do siedmiu milionów sztuk. Jednak pod koniec roku Asus ma zamiar osiągnąć rentowność w tej części swojej działalności, a w 2016 roku zacząć osiągać zyski ze sprzedaży tabletów.

Samsung zaprezentował niedawno 8- i 9,7-calowe tablety z serii Samsung Galaxy Tab A, które obsługują Wi-Fi i opcjonalnie LTE. Chociaż urządzenia te są nadal droższe niż ich konkurenci, ich ceny są bardziej "przyjazne" niż w przypadku ich poprzedników. Chińska firma Huawei rozpoczęła z kolei sprzedaż 8-calowego tabletu m2, którego specyfikacja jest porównywalna z nowym urządzeniem tego typu produkcji Asusa. Lenovo, HP, Acer i Xiaomi także dostosowują swoje strategie, aby nie zostać w tyle rynku tabletów, gdy nastąpi wzrost sprzedaży tych urządzeń.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. przecież to prosto (autor: Mario2k | data: 22/07/15 | godz.: 10:19)
    Niech zrobią tablet 4x szybszy niż obecni leaderzy wydajności do to 128 GB szybkiej przestrzeni na dane rozdziałka 4k w 12'' do tego rozpoznawanie głosu zrenicy dwa dobrej klasy glosniki i będzie hit sezonu.

  2. Trendy (autor: FiliP | data: 22/07/15 | godz.: 11:20)
    Nie wiem jakie są trendy.
    Dla mnie najlepszy byłby tablet 12", rozdzielczość min. Full HD, na systemie Android, działający płynnie, posiadający moduł GPS, WiFi, Bluetooth,. Najlepiej dwustronny, druga strona 10-12" eInk ePaper czy co tam do czytania książek. Wszystko w NORMALNEJ cenie, a nie jak za prototyp.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.