Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 24 lipca 2015 
    

Microsoft wciąż zainteresowany produkcją topowych smartfonów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 00:03
Raport kwartalny Apple zwrócił uwagę na fakt, że segment drogich smartfonów nie jest tak bliski nasycenia, jak się wcześniej wydawało. Dowodzi tego wzrost sprzedaży iPhone w zeszłym roku o 35%, zaś średnia cena sprzedaży smartfona Apple wzrosła o 18% do 660 dolarów. Najciekawsze jest to, że iPhone 6 Plus z większym ekranem ma duże powodzenie w Azji a jego sprzedaż nie maleje. Według Apple, w ostatnim kwartale firma zwiększyła swoje udziały rynkowe we wszystkich regionach świata, mimo niekorzystnego dla Apple I kwartału bieżącego roku.

Oczywiście te sukcesy motywują konkurencję. Pojawiły się już informacje, że Microsoft też chce mieć sporą marżę na swoich flagowych smartfonach Lumia 940 i Lumia 940 XL. Tym bardziej, że zdaniem giganta z Redmond nadchodząca mobilna wersja Windows 10 powinna znacząco wpłynąć na sprzedaż urządzeń z tym systemem operacyjnym, a więc także i topowych smartfonów. Nie należy jednak zapominać, że rynek tego rodzaju urządzeń z systemem Microsoftu w niższych segmentach cenowych notuje ciągłe spadki sprzedaży. Dodatkowo sprzedaż tabletów "Surface" też nie jest rewelacyjna, więc nie wiadomo skąd się bierze optymizm władz Microsoftu, gdyż nawet takie sukcesy jak rosnąca sprzedaż Surface 3 w sektorze edukacyjnym nie oznacza, że urządzenie to odniosło rynkowy sukces.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.