Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 24 lipca 2015 
    

Sony angażuje się w konstrukcję dronów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 00:05
Sony poszukuje rożnych zastosowań swoich matryc światłoczułych, stosowanych w miedzy innymi aparatach fotograficznych oraz w smartfonach, na które popyt od jakiegoś czasu zaczyna spadać. Do tego dochodzi nasilająca się konkurencja w branży i dążenie producentów do stosowania tańszych rozwiązań tego typu w celu redukcji kosztów wytwarzania tych urządzeń. Dlatego też Sony nawiązał współpracę z ZMP, producentem rozwiązań z dziedziny robotyki, w celu stworzenia bezzałogowych samolotów, wyposażonych w wysokiej jakości kamery.

Na dobrą sprawę nie będą to tylko samoloty, gdyż oferowane mają być obiekty latające w różnych układach aerodynamicznych, także i takich, które pozwalają na pionowy start i lądowanie.

Joint venture będzie nie tylko produkować drony, ale również świadczyć usługi w tej branży innym firmom. Urządzenia mają być wykorzystywane do kontroli obiektów budowlanych, w akcjach ratowniczych, podczas klęsk żywiołowych, a także w rolnictwie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.