Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 27 lipca 2015 
    

Komisja Europejska wyraziła zgodę na nabycie Alcatel-Lucent przez Nokię


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 06:41
(3)
Jedną z ważniejszych informacji tegorocznej wiosny był zamiar nabycia przez Nokia Corporation francusko-amerykańskiej firmy Alcatel-Lucent na 16.6mld dolarów. Przed paroma dniami okazało się, że transakcja została zaakceptowana przez Komisję Europejską. Zgodnie z oczekiwaniami transakcja ma być sfinalizowana w 2016 roku.

Komisja uznała, że transakcja nie budzi żadnych wątpliwości, gdyż Nokia i Alcatel-Lucent nie prowadzą konkurencyjnej działalności, zaś po ich fuzji na rynku będą nadal poważni konkurenci, jak Ericsson, Huawei, ZTE czy Samsung.

Ponadto Nokia koncentruje swoją działalność na rynku europejskim, a Alcatel-Lucent w Ameryce Północnej.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hmmm (autor: Teriusz | data: 27/07/15 | godz.: 12:09)
  Sprzedali swoje działy telefonów za ~7 mld, a teraz kupują na nowo te same działy tylko innej firmy za 16mld? Chyba włodarze Noki doszli do wniosku, że rzeczywiście Elop władował ich na minę i było coś nie tak z umowami i przejęciem przez MS. Niby jak to inaczej wytłumaczyć, że Nokia chce jednak ponownie wejść do tej samej rzeki po mimo dużej różnicy w wartości sprzedaży swoich dywizji i kupna nowych?

 2. @teriusz (autor: Wedelek | data: 27/07/15 | godz.: 13:07)
  Nokia sprzedała dział urządzeń mobilnych dla klientów detalicznych (czyli zwykłych szaraczków jak ty czy ja), a umacnia pozycję w sektorze rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych i dużych przedsiębiorstw. Na początku lipca 2013 roku Nokia odkupiła od Siemensa udziały we wspólnie stworzonej firmie Nokia Siemens Networks (NSN), płacąc za nie Niemcom 1,7-miliarda euro. Przejęcie Alcatel-Lucent to kolejny krok ku umocnieniu pozycji. W branży telekomunikacyjnej Nokia wyrasta na prawdziwego hegemona.

 3. @2. (autor: Mariosti | data: 27/07/15 | godz.: 17:56)
  "hegemona" to spora przesada, alcatel głównie sprzedaje to samo co obecnie nokia, czyli kompleksowy zestaw produktów dla tworzenia sieci LTE i WCDMA, jednakże faktycznie są obecne głównie na różnych rynkach, ale zupełną nieprawdą jest stwierdzenie że ze sobą nie konkurują.

  Faktycznie nokia ma problem ze znaczącym powrotem na rynek nowych sieci telekomunikacyjnych w stanach, i te 3 lata temu próbowali zrobić to samo kupując od motoroli dział sieci telekomunikacyjnych, co w efekcie nic nie dało.
  Wielce prawdopodobne jest że tym razem efekt będzie taki sam, czyli żaden.

  Co do hegemonów to na tym rynku światowo jest to ericsson z ok 70-60% rynku sieci telekomunikacyjnych.

  @1.
  Alcatel-Lucent nawet jeśli jakiś dział mobilny ma to jest on totalnie nieistotny w tej transakcji co wspomniałem powyżej. A co do niezgodności kwot pieniędzy no to oczywiście różnica będzie pokryta poprzez wymianę akcji alu na akcje "nowej nokii" która będzie tworem po tej fuzji/wchłonięciu.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.