Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 29 lipca 2015 
    

Zlikwidowano wytwórnię podrobionych iPhone


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 07:33
(2)
Chiny znane są jako miejsce masowego podrabiania towarów znanych marek. Wygląda jednak na to, że chińskim władzom zaczęło zależeć na zmianie tej niepochlebnej opinii. Jednym z przejawów zmiany dotychczasowej polityki w tej dziedzinie było zamknięcie fabryki, która wyprodukowała w Pekinie ponad 41.000 fałszywych iPhone wartości 19 mln dolarów. Poinformowano przy tym, że niektóre z podrobionych smartfonów pojawiły się nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie zwróciły na siebie uwagę tamtejszych władz, które poinformowały swoich chińskich odpowiedników o istnieniu takiego procederu.

Podczas nalotu na fabrykę, która pracowała pod przykrywką warsztatu, skonfiskowano 1400 podrobionych smartfonów i różnego rodzaju akcesoriów. Aresztowano też dziewięciu podejrzanych, bezpośrednio związanych z produkcją. Firma została zorganizowana przez chińskie małżeństwo w ​​styczniu tego roku. Para zdecydowała się rozpocząć produkcję na sześciu liniach montażowych i zatrudniła setki pracowników. Do produkcji podrobionych iPhone wykorzystywane były podzespoły używane w innych smartfonach.
Apple odmówił komentarza w tej sprawie, mówiąc jedynie, że śledztwo trwa nadal.
Ciekawe ile z tych urządzeń trafiło na pewien popularny portal aukcyjny? ;)


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hmmmm (autor: henrix343 | data: 30/07/15 | godz.: 15:03)
    hmmm to akurat rozumiem, tzn. gdby sprzedawali wraz z informacja, ze sa to podrobki to ok. Ale czesto wystepuja w podrobkach pewne braki i konsument czuje sie potem oszukany przez producenta.

  2. Jeśli działa to-to jak np. "markowa" odzież... (autor: Star-Ga-Te | data: 4/08/15 | godz.: 22:55)
    gdzie właściciel marki zleca siedmiu fabrykom produkcję, kupuje od trzech (cztery bankrutują), pod oficjalnym znaczkiem puszcza produkcję jednej, a pozostałe dwie puszcza na lewo w bazary, na które później sam donosi psiarni, to... wuj im w ucho!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.