Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 29 lipca 2015 
    

Urządzenia sterowane telepatycznie pojawią się na rynku jeszcze w tym roku


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 09:19
(3)
Ponad siedem lat temu OCZ zaprezentował NIA (Neural Impulse Actuator), czyli urządzenie które miało na podstawie skurczy mięśni twarzy i ruchów gałek ocznych kontrolować postać w grze w czasie rzeczywistym. Jednak nie wyszło to za dobrze a urządzenie zostało zapomniane, a przy okazji zniechęciło naśladowców do produkcji własnych tego rodzaju wynalazków. OCZ zaś trafił pod kontrolę japońskiej firmy Toshiba.

Eksperci ABI Research uważają, że urządzenia wykorzystujące interfejs telepatyczny trafią na rynek masowy jeszcze w tym roku. Chłonność rynku na tego rodzaju urządzenia ocenia się na 10 mln dolarów i ponad 20 tys., sztuk samych urządzeń. W ciągu najbliższych czterech lat rynek urządzeń przetwarzających impulsy nerwowe na sygnały zrozumiałe dla komputerów będzie rósł rocznie średnio o 84% i osiągnie wielkość 200 mln dolarów czyli inaczej około 850.000 szt. samych urządzeń. Liczba ta obejmuje zarówno urządzenia konsumenckie jak i medyczne.

Barierą mogą okazać się tu przyzwyczajenia potencjalnych użytkowników, jak i też problemów samych urządzeń z właściwym odczytywaniem zamiarów użytkownika. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę sukcesy jakie odnoszą sterowane impulsami nerwowymi protezy, społeczny odbiór tego rodzaju urządzeń może być lepszy niż zakładają eksperci. Tym bardziej, że technologia ta może pomóc osobom starszym z problemami układu mięśniowo-szkieletowego, na przykład pozwalając stworzyć pomocne przy tego rodzaju dolegliwościach egzoszkielety.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. co za bzdura (autor: RusH | data: 29/07/15 | godz.: 11:55)
  rynek urosnie dzieki urzadzeniom ktore ... nie istnieja

 2. .:. (autor: Shneider | data: 29/07/15 | godz.: 12:22)
  Giray misiu, znasz pojęcie słowa telepatia?

 3. no rynek urosnie (autor: Apollo129 | data: 29/07/15 | godz.: 12:39)
  tak samo jak w przypadku tableta czy smartphona.
  niebylo a jest:)
  PS. to sie hawking ucieszy:)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.