Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 29 lipca 2015 
    

Internetum - oblicze nowoczesnego hostingu


Autor: Artykuł reklamowy | 07:00
Hosting to najkrócej mówiąc udostępnianie serwerów przez dostawcę usług internetowych. W ramach usług hostingowych klient dostaje dostęp do określonej przestrzeni (objętości) na dyskach serwera. Zyskuje on także limit danych czyli maksymalną ilość danych jakie mogą zostać przesłane przez łącza internetowe serwerowni oraz dostęp do usług oferowanych przez serwerownię. Ale wbrew pozorom wybór właściwego dostawcy nie jest prosty, ponieważ dysponują oni różnym sprzętem i odmiennymi sposobami zarządzania zasobami czy opcjami dodatkowymi.

Dostępność usług hostingowych

Wśród wielu działających na polskim rynku dostawców usług internetowych firma Internetum na ciekawą i wyróżniająca się ofertę. Po pierwsze firma nastawiona jest na wygodę i zadowolenie klientów, oferując nie tylko zasoby sprzętowe o bardzo dobrej konfiguracji ale także ciągłe wsparcie przez wykwalifikowany personel. Zapewnia ona także fachowe doradztwo i opiekę nad usługą, marką lub podmiotem działającym w sieci w takich dziedzinach jak : marketing internetowy, social media, pozycjonowanie oraz, e-mail marketing. Pełna oferta firmy dostępna jest pod adresem www.internetum.com.

Dane bezpieczne jak w sejfie (a nawet w trzech sejfach)

Firma Internetum daje swoim klientom możliwość wykupienia trzech kopii bezpieczeństwa dla oferowanych treści. Back-up treści tworzony jest w formie kopii przyrostowej wykonywanej co 24 godziny (dostępne są także kopie cotygodniowe lub comiesięczne). Kopie te umieszczane są na oddzielnych serwerach a dostęp do nich jest ograniczony tylko dla tych klientów, którzy wykupili tę usługę. Kilka kopii zapewnia minimalizację strat hostowanych treści wynikających m.in. z awarii serwerów, udanych ataków przez internet lub zainfekowania złośliwym oprogramowaniem. Po takim zdarzeniu firma jest w stanie odtworzyć serwowane treści z ostatniej kopii zapasowej i wykonuje to całkowicie za darmo. Internetum oferuje też szyfrowane połączenia między serwerem a przeglądarką internetową.

Obsługa treści

Dostęp do hostowanych treści jest obsługiwany za pomocą darmowego dla klienta oprogramowania. Serwisy klientów obsługiwane są za pomocą takich silników stron internetowych jak WordPress, bbPress, Joomla, Drupal oraz wielu innych, ściśle dopasowanych do potrzeb klientów. Dzięki temu łatwa i wydajna obsługa stron jest możliwa nie tylko dla wykwalifikowanych informatyków ale także dla amatorów, którzy korzystając z tych narzędzi mogą znacznie szybciej tworzyć nowe blogi i strony internetowe.

Wraz z rozwojem stron, zwiększa się ilość informacji jakimi należy zarządzać. Obsługę tych informacji zapewniają bazy danych SQL tworzone w ilości niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania hostowanej strony.


Szybkość i niezawodność sprzętu oraz pełne wsparcie

By zapewnić najwyższą wydajność serwerów i jak najkrótszy czas dostępu do udostępnianych treści, wszelkie informacje baz danych zapisywane są na dyskach SSD (Solid State Drive). Dyski SSD zapewniają znacznie krótszy czas dostępu do zawartości w porównaniu do tradycyjnych dysków magnetycznych, które są stosowane w wielu serwerowniach. Pozwala to na uniknięcie przeciążenia strony w sytuacji nagłego zwiększenia ruchu na stronie.


Ponadto stabilność działania serwerów zapewnia odpowiedni system operacyjny, dostosowany do ich obsługi. Jest to CloudLinux, który oparty jest na systemie CentOS (Red Hat) i zoptymalizowany pod kątem usług hostingowych www i współdzielenia zasobów w internecie. System ten zapewnia wysoką stabilność i najlepszą wydajność, pozwalając na niemal dowolnie zwiększanie liczny zainstalowanych usług. System oferuje dostęp do serwera za pomocą protokołów FTP, SSH, TSE, usług www, umożliwia obsługę poczty elektronicznej przez POP3, IMAP i SMTP oraz dostęp do baz danych MySQL. CloudLinux daje możliwość pracy na wielu wersjach środowisk programistycznych np. PHP i zdalnego wyboru odpowiedniej wersji, dzięki czemu konto hostingowe jest zawsze zgodne ze skryptem serwera. Dzięki zastosowaniu CloudLinux możliwa jest separacja zasobów obliczeniowych serwera związanych z obsługą kont hostingowych, których ilość dodatkowo jest ściśle dostosowana do jego możliwości technicznych. Firma Internetum nie praktykuje tzw. oversellingu czyli sprzedaży większej ilości kont niż jest w stanie obsłużyć serwer. Zapewnia ona także pełne wsparcie techniczne w formule 24/7, dzięki czemu klienci mogą skupić się na swojej podstawowej działalności pozostawiając sprawy techniczne w rękach fachowców.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.