Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 29 lipca 2015 
    

Tablet czy smartfon - jakie urządzenie do mobilnego Internetu?


Autor: Artykuł reklamowy | 08:00
Połączenie z internetem w małych urządzeniach mobilnych stało się mocno wykorzystywanym standardem, bez którego trudno się obejść. Smartfony już dawno przestały być tylko telefonami służącymi do rozmów głosowych i pisemnych. Teraz przy zakupie nowego modelu zwracamy uwagę na komfort użytkowania stron internetowych i aplikacji. Mamy jeszcze tablety, które zyskały wielu nabywców dzięki dużej konkurencji ze strony tanich marek budżetowych. Oba urządzenia sprawdzą się jako okno na internetowy świat. Niemniej jednak każde z nich posiada lepsze i gorsze strony przydatności w świecie online.

Internet mobilny do pracy

Dobrze wiemy, że większość użytkowników internetu wykorzystuje go do rozrywki. Urządzenia mobilne mimo swojego małego rozmiaru mogą posłużyć do pracy w sieci gdy akurat nie będziemy mieli dostępu do komputera. Małe ekrany smartfonów nie będą najwygodniejsze. Tym bardziej, że dotykowa klawiatura nie nadaje się do pisania długich i złożonych tekstów. Znacznie lepiej poradzi sobie tablet z dołączoną klawiaturą bluetooth lub taką, którą można podłączyć kablem micro USB. Mając pełną klawiaturę praca na 7-8 calowym ekranie jest dużo przyjemniejsza. Redagowanie i modyfikowanie tekstów i odpisywanie na maile jest dużo wygodniejsze na tabletach. Zawodowi kierowcy korzystający z płatnych nawigacji samochodowych stale połączonych z internetem również wybierają tablet. Duży ekran wyraźnie pokazujący trasę daje większe bezpieczeństwo i komfort jazdy po nieznanych trasach. Smartfon ze względu na swoje mniejsze rozmiary lepiej spisze się jako środek płatniczy. W końcu coraz więcej sklepów wykorzystuje technologię zbliżeniową do płacenia za zakupy.


Wygoda użytkowania i kwestie sprzętowe

Twórcy aplikacji na urządzenia mobilne co roku podnoszą wymagania sprzętowe jakim musi podołać wasz sprzęt. Stare smartfony z początku dekady mają trudności z obsługą najnowszych przeglądarek internetowych. Jeżeli nasz tablet będzie wykorzystywany tylko do przeglądania stron i prostych aplikacji biurowych model budżetowy w zupełności wystarczy. Niemnie jednak urządzenia z wyższej półki charakteryzują się płynniejszym ładowaniem stron internetowych i działaniem kilku aplikacji w tle. Standardem staje się przynajmniej 1GB pamięci RAM oraz procesor o czterech rdzeniach. To te podzespoły odpowiadają za komfort pracy na urządzeniu. Wyświetlacz o wyższej rozdzielczości zapewnia tylko lepsze odczucia wizualne. Modem 3G instalowany jest już w tabletach z niskiej półki. Przy trzeciej generacji sieci telefonii komórkowej mamy opcję zakupu internetu prepaid w jednej z wielu sieci komórkowych. Wkładamy do niego kartę sim i płacimy miesięczny abonament lub wykupujemy miesięczny transfer danych, który po wykorzystaniu redukuje prędkość wysyłania i pobierania danych. Modemy LTE w tabletach są droższe (warto szukać promocyjnych ofert np. Orange), ale dają dużo większy komfort korzystania z sieci w dużych miastach.


Tylko multimedia i gry

Najlepszym wskaźnikiem mocny telefonów i tabletów jest możliwość obsługi wymagających gier. Jeżeli topowe tytuły na androida lub iOS będą działały bez zarzutu nie musimy obawiać się o wydajność sprzętu. Można zauważyć, że internetowe gry online na urządzenia mobilne zaczynają zyskiwać na popularności. Gry karciane oraz tak zwane MOBA przyciągają setki tysięcy użytkowników dziennie. Komfortową rozrywkę w postaci gier zapewnią wam tylko tablety. Multimedia w postaci filmów, seriali i popularnego serwisu Youtube bez problemu obejrzycie na smartfonie. Ekran o 4-5 calach będzie wystarczający nawet podczas oglądania filmu z napisami.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.