Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 30 lipca 2015 
    

Microsoft pracuje nad tabletem o przekątnej ekranu ponad 12 cali


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 07:40
(3)
Powołując się na własne źródła serwis Digitimes informuje, że Microsoft pracuje nad nowym tabletem o przekątnej ekranu wynoszącej ponad 12cali. Wygląda na to, że następca Surface Pro 3 zamierza konkurować z laptopami. Prace nad Surface Pro 4 przebiegają pod hasłem "tablet, który może zastąpić laptop". Niestety w chwili obecnej specyfikacja tego urządzenia pozostaje nadal tajemnicą Microsoftu, jednak najciekawsza w tym wszystkim jest jedna kwestia. Jak do tej pory urządzenia mobilne sygnowane logo Microsoftu odniosły delikatnie mówiąc mizerny sukces rynkowy.

Segment ten jest zdominowany przez urządzenia pracujące pod kontrolą Androida i najwyraźniej w Redmond zrozumieli, że szanse nawiązania rywalizacji z mobilnym systemem operacyjnym Google są mniejsze niż nikłe. Dlatego też przesuwają docelowy target swojego nadchodzącego produktu w stronę urządzeń, wśród których dominują systemy operacyjne Microsoftu. Jest to próba stworzenia pomostu pomiędzy segmentem mobilnych komputerów PC a światem Androida i wykrojenia sobie kawałka tortu z tego rynku. Na tym opiera się filozofia właśnie wprowadzonego Windows 10, który nawet zaczyna się upodabniać nie tylko wyglądem do Androida, ale i też w pewnym stopniu przejmuje koncepcję jego rozwoju.

Nowy Surface Pro ma zadebiutować w najbliższych miesiącach, jednak trudno tu podać jakieś precyzyjniejsze informacje, gdyż Microsoft pilnie strzeże tajemnic związanych z tym produktem. Wiadomo jedynie, że Pro 4 będzie przypominać kształtem swojego poprzednika oraz, że będzie dostarczany z Windows 10.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 15'' szybki proc ,ssd itp (autor: Mario2k | data: 30/07/15 | godz.: 20:29)
    No moze w koncu jakis konkretny krok do przodu.

  2. tak krok jak z (autor: kubolx | data: 30/07/15 | godz.: 23:16)
    tam daleko, microsoft wymyślił 12 czy 15. To by tłumaczyło dlaczego chcą poprzestać na windowsie 10; muszą odkryć w r&d 11

  3. hmm (autor: bartek_mi | data: 31/07/15 | godz.: 10:55)
    juz 12 jest duuuza. 15 to chyba tylko jako "stojak" biurkowy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.