Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 30 lipca 2015 
    

Ładowanie bezprzewodowe jest teraz możliwe dla urządzeń z metalową obudową


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:39
(1)
Technologia bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych jest coraz bardziej powszechna. Ładowarki wspierające te technologie pojawiają się w kawiarniach i na lotniskach, są wbudowane w samochody i meble. Jednak udogodnienie to do tej pory miało jedno dość poważną niedogodność. Metalowe elementy obudowy niektórych urządzeń mobilnych przeszkadzały w bezprzewodowym ładowaniu działając jak ekran. Znana w tej branży firma Qualcomm Technologies poinformowała niedawno o zakończeniu rozwoju podzespołów do bezprzewodowego ładowania urządzeń posiadających metalowe elementy obudowy.

Sama technologia WiPower, bo taką ona nosi nazwę, jest oczywiście zgodna ze standardem Rezence, a sam Qualcomm z kolei jest jednym z założycieli aliansu A4WP.
Używając metody rezonansu magnetycznego technologia WiPower nie nakłada dużych ograniczeń na samą ładowarkę oraz jej umiejscowienie, co pozwala na jednoczesne ładowanie wielu gadżetów z jednego źródła. Maksymalny pobór mocy urządzenia wynosi 22 watów. Elementy i dokumentacja niezbędna do stworzenia bezprzewodowego ładowania urządzeń wykonanych w dużym stopniu z metalu jest już dostępna dla partnerów Qualcomma, jednak czas pojawienia się pierwszych produktów wykorzystujących tę technologię nie jest jeszcze znany.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: radonix | data: 31/07/15 | godz.: 10:06)
    Ciekawe, jakie są straty energii podczas takiego ładowania?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.