Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 30 lipca 2015 
    

Qualcomm ma zamiar kupić inne firmy


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:43
(1)
Plan optymalizacji kosztów Qualcomma zakłada 15% redukcję personelu oraz możliwość restrukturyzacji, w ​​tym sprzedaży niektórych aktywów. Warto przy tym zauważyć, że kierownictwo amerykańskiego producenta układów scalonych nie ma zamiaru zmieniać struktury firmy. W wywiadzie dla agencji Bloomberg CEO Qualcomma, Steve Mollenkopf, przyznał, że jego firma prędzej czy później weźmie udział w konsolidacji rynku produktów półprzewodnikowych. Co prawda nie sprecyzował swojej wypowiedzi, o jakie to podmioty chodzi, powiedział jednak, że segment procesorów do urządzeń mobilnych ma być niejako odskocznią do przeniesienia działalności do innych segmentów rynku.

Oznacza to tym samym, że choć ambicje w segmencie smartfonów Qualcomm posiada nadal takie same, to zdaje sobie sprawę, że potencjał wzrostu tego rynku jest ograniczony. Motoryzacja i sprzęt medyczny są określane są jako najbardziej interesujące segmenty rynku, w których Qualcomm chce promować swoje produkty. Zdaniem ekspertów Qualcomm może być zainteresowany Nvidią i NXP Semiconductors.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. biedny qq (autor: RusH | data: 31/07/15 | godz.: 19:33)
    nowe soc to gorace niewypaly, chinole przywalili im MILIARD dolarow kary + zobowiazali do zainwestowania kolejnego miliarda jesli chca nadal operowac w chinach
    teraz mowa o restrukturyzacji (czytaj zwalnianiu inzynierow), same bole


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.