Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 30 lipca 2015 
    

Apple nie ma zamiaru zrezygnować z szafirowego szkła w iPhone


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 23:03
(2)
Rok temu pojawiły się pogłoski, że iPhone 6 będzie posiadał odporne na zarysowania szkło szafirowe, jednak jesienią Apple wprowadził na rynek smartfony z tradycyjnym powlekanym panelem przednim. W tym samym okresie zostały wydane nowe patenty, które świadczą o dalszym zainteresowaniu Apple tego rodzaju materiałem. W opublikowanym dokumencie ujawniono sposób wytwarzania szkła szafirowego przeznaczonego dla urządzeń przenośnych, w tym smartfonów, tabletów i innych gadżetów . Aby pociąć sztucznie wyhodowany kryształ na cienkie warstwy, inżynierowie Apple proponują użycie mocnego lasera w atmosferze gazu obojętnego.

Przypomnijmy, że głównym dostawcą szkła szafirowego Apple miała stać się firma GT Advanced Technologies, jednak wzięła ona na siebie zbyt duże ryzyko. Gdy skończyły się deklaracje i trzeba było podpisać wiążące umowy, okazało się, że Apple nie chciał zapłacić za nowy sprzęt dla fabryk mających produkować szkło szafirowe i ostatecznie GT Advanced Technologies musiała ogłosić bankructwo.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ostatecznie GT Advanced Technologies musiała ogłosić bankructwo (autor: RusH | data: 31/07/15 | godz.: 17:39)
    a apple przejelo fabryke za bezcen :D

  2. O to właśnie chodzi. (autor: Duke Nukem PL | data: 31/07/15 | godz.: 23:54)
    Spółki Akcyjne przejmowane latami przez fundusze finansowe będące własnością zmonopolizowanego światowego rdzenia monetarnego uprawiającego prawnie zalegalizowane oszustwo (czytaj: orędowników "globalizacji" i "wolnego" handlu oraz "swobodnego" przepływu "kapitału") stają się narzędziem przejmowania na własność wszystkiego co może być opłacalne i co umacnia ten monopol.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.