Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 6 sierpnia 2015 
    

Samsung i LG zwiększą możliwości produkcyjne elastycznych wyświetlaczy OLED


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 08:31
Samsung i LG w obliczu spadających dochodów z produkcji paneli LCD będą zwiększać swoje zaangażowanie w produkcję elastycznych wyświetlaczy OLED. Obaj producenci oczekują wzrostu popytu na elastyczne wyświetlacze OLED w 2016 roku. Tradycyjne panele LCD w ubiegłym roku przyniosły koreańskim firmom 131.4 mld $ dochodu, zaś w tym roku wartość produkcji LCD ma zostać ograniczona do 129 mld $. Samsung jest optymistą co do perspektyw technologii OLED. Na początku tego roku rozpoczęto produkcję wyświetlaczy lustrzanych OLED do inteligentnych telewizorów.

Samsung wraz z LG dostał zlecenie na produkcję wyświetlaczy OLED dla Apple przeznaczonych dla Apple Watch. Zdaniem ekspertów dochody z produkcji wyświetlaczy OLED przyniosły Samsungowi w tym roku 11.8 mld $, o 36% więcej w porównaniu do 2014 roku. Obecnie koreańska firma produkuje średnio miesięcznie 39.000 paneli OLED, a w pierwszym kwartale przyszłego roku wielkość produkcji ma wzrosnąć do 63.000 sztuk miesięcznie.

Wadą OLED jest bardziej skomplikowana produkcja niż konwencjonalnych paneli LCD, co zwiększa ich koszt i może powodować pewne problemy przy produkcji masowej. Samsung jednak nie boi się trudności.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.