Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 11 sierpnia 2015 
    

Toshiba i SanDisk wprowadzają do produkcji 48-warstwową pamięć flash 3D 256-Gbit TLC NAND


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:26
(2)
Niedawne komunikaty prasowe z Toshibay i z SanDiska poinformowały nas o przygotowaniach do produkcji pierwszej 48-warstwowej pamięci flash NAND pojemności 256 Gb wykorzystującej 3-bitowe komórki pamięci. Najciekawsze jest w tym wszystkim to, że obecnie wiele firm chwali się "pierwszymi na świecie" wielowarstwowymi układami tego typu i trudno jest ocenić, kto tak naprawdę wygrywa w tym wyścigu. Samsung, Intel i Micron pracują nad 32-warstwowymi NAND 3D, Hynix nad 36-warstwowym, a SanDisk i Toshiba jak już wiemy nad 48-warstowymi. Oczywiście każdy nazywa te układy po swojemu ;)

W marcu Toshiba i SanDisk ogłosiły zamiar wprowadzenia na rynek 48-warstwowego 128 Gb układu pamięci NAND flash. Ostatni komunikat mówi nam, że obaj partnerzy mają zamiar produkować wielowarstwowe układy 256 Gb pamięci flash z trzybitowymi komórkami pamięci (TLC). Prawdopodobnie zrezygnowano z produkcji układów 128 Gb, na rzecz pamięci o dwukrotnie większej pojemności. W każdym bądź razie we wrześniu do odbiorców mają być wysyłane tylko pamięci 256 Gb zamiast zapowiadanych wcześniej 128 Gb. Układy te mogą być stosowane w pełnym zakresie zastosowań pamięci flash - od pendrive, kart pamięci do SSD.

Masowa produkcja tych układów ma rozpocząć się w pierwszej połowie przyszłego roku. W tym celu Toshiba szybko modernizuje jedną z najstarszych swoich fabryk - Fab2 w Iokkaichi. Mimo tego Toshiba pozostaje w ogonie rywalizacji w sektorze wielowarstwowych układów pamięci, gdyż inne firmy zadeklarowały ich masową produkcję na obecny kwartał, inne na przyszły. Liderem pozostaje Samsung produkujący układy pamięci flash 3D już od pewnego czasu i przymierzający się do wprowadzenia na rynek drugiej jej generacji.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. 256Gbit zamiast 128Gbit? (autor: pwil2 | data: 12/08/15 | godz.: 16:54)
  To może oznaczać wzrost konkurencji/obniżenie cen i popularyzację dysków o pojemności ~512GB. Jednocześnie mniejsze pojemności (~256GB) będą odstawać wydajnością od dotychczasowych ~256GB.

  500GB TLC za 400pln? 1TB za 700?

  Ciekawe czy podobnie jak Samsung będą produkować w ~40nm? To by było naprawdę dobre rozwiązanie, a i koszt modernizacji starej fabryki byłby jednocześnie niższy.


 2. hmmm (autor: Mario2k | data: 17/08/15 | godz.: 11:06)
  Juz oni tam pokombinowac tak żeby koszt produkcji był jak najniższy a zyski jak największe porad jak to
  uczynić pewnie nie potrzebują.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.