Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 11 sierpnia 2015 
    

Xiaomi ma produkować smartfony z własnymi SoC


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:28
(2)
Specyfika rynku procesorów z architekturą ARM ma swoje dobre i złe strony. Mnogość producentów układów tego typu powoduje wzmożoną konkurencję, co przyczynia się do spadku cen, ale też i zmniejsza zyski producentów tych układów. Z drugiej strony zachęca innych uczestników tego rynku do tworzenia układów bardziej dostosowanych do ich własnych potrzeb. Serwis DigiTimes powołując się na "21st Century Business Herald" poinformował, że chińska firma Xiaomi, korzystająca do tej pory z SoC produkcji Qualcomma i MediaTeka, od początku przyszłego roku ma zaoferować urządzenia z procesorem własnego projektu zgodnym z architekturą ARM.

Jest to w pewnym stopni zbieżne z wypowiedziami przedstawicieli ARM, którzy na ostatniej konferencji poświęconej raportowi kwartalnemu jasno powiedzieli, że wkrótce zaczną otrzymywać tantiemy od dużego chińskiego klienta.

Z kolei według innych źródeł rozwojem procesorów dla smartfonów Xiaomi może zająć się chińska firma Leadcore Technology. W tym przypadku Xiaomi nie będzie musiał opracowywać własnych układów, co na wysoko konkurencyjnym rynku nie jest takie proste.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A to faktycznie news. (autor: Muchomor | data: 12/08/15 | godz.: 10:55)
    Na portalach tematycznych można było o tym przecyztać parę miesięcy temu.

  2. To będzie wyspecjalizowany procesor... (autor: Seba78 | data: 13/08/15 | godz.: 15:05)
    Na 100% zaimplementowane będą w nim patenty umożliwiające "sprzętowe" przejmowanie kontroli nad urządzeniem. Amerykańskie procesory zapewne też posiadają takie ulepszenia. Ale co chińczykom po nich:) Wolą mieć swoje:)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.