Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 14 sierpnia 2015 
    

Intel ma zamiar wypuścić procesor Xeon dla mobilnych stacji roboczych


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 18:02
Jedną z ciekawostek mijającego tygodnia okazała się informacja o zamiarze produkcji przez Intela procesora Xeon przeznaczonego dla mobilnych stacji roboczych. Że układ taki jest potrzebny wiadomo było już od dłuższego czasu, chociażby dzięki oferowaniu przez niektórych producentów laptopów z procesorami przeznaczonymi dla systemów stacjonarnych. Zapowiedź Xeona E3-1500M v5 bazującego na serii Skylake nikogo więc nie powinna szokować, z drugiej strony powinniśmy spodziewać się na rynku laptopów z rozwiązaniami znanymi dotychczas z serwerów, jak na przykład pamięci ECC.

Przy okazji Intel obiecuje, że "profesjonalny laptop" będzie zgodny z technologią vPro w celu łatwego zarządzania i ochrony danych. Dostanie też złącze Thunderbolt i trzy porty USB, typ "C", co powinno znacząco zwiększyć jego funkcjonalność w zakresie szybkiego przesyłu dużej ilości danych.

Zdaniem IDC , w ostatnim kwartale dało się zauważyć ciekawy trend: popyt na stacjonarne stacje robocze zmniejszył się o 3,7%, natomiast na mobilne wzrósł o 5,4%.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.