Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 17 sierpnia 2015 
    

Qualcomm wprowadził nową generację GPU


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 18:06
W oficjalnej informacji prasowej Qualcomm ogłosił wprowadzenie na rynek kolejnej generacji swoich procesorów graficznych - Adreno 5xx, która ma być elementem nadchodzących SoC tego producenta. Mają się one pojawić w pierwszej połowie przyszłego roku. Najpierw pojawią się Adreno 530 i Adreno 510. Pierwszy z nich będzie częścią SoC Snapdragon 820, drugi zaś znajdziemy w Snapdragonie 620/618. W porównaniu ze starszym Adreno 430, jego następca o symbolu 530 ma być o 40% bardziej wydajny i zużywać przy tym 40% mniej energii. Nie dotyczy to tylko wyświetlania grafiki, ale też i obliczeń GPGPU. Nowe GPU ma wspierać OpenGL ES 3.1 + AEP (Android Extension Pack), Renderscript, OpenCL 2.0 i API Vulkan. Ponadto znajdziemy w nim ulepszone funkcje do renderowania i kompresji wideo, 64-bitowe adresowanie wirtualne, wsparcie dla wideo w 4K HEVC z szybkością 60 FPS i złącze HDMI 2.0.

Podczas pracy z kamerami (dwie z tyłu plus jedna przodu - czyli trzy jednocześnie) nowy układ ma wspomagać procesor Spectra ISP. Ten 14-bitowy procesor sygnału pozwala osiągnąć jakość obrazu porównywalną do uzyskanych za pomocą lustrzanek. Innym zadaniem tego procesora ma być digitalizacja 3D przestrzeni wokół smartfona w czasie rzeczywistym.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.