Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Sobota 22 sierpnia 2015 
    

Smartfony z technologią Intel RealSense - Project Tango


Autor: DYD | 09:28
(1)
Co powstanie z połączenia rozwijanej przez Google technologii mapowania 3D z technologią Intel RealSense, pozwalającą na analizę głębi? Jeden z najbardziej innowacyjnych zestawów narzędzi deweloperskich dla smartfonów pracujących na systemie Android. Podczas Intel Developer Forum 2015 w San Francisco przedstawiciele Intela opowiedzieli o szczegółach współpracy z Google. Łącząc platformę Project Tango z technologią Intel RealSense, w ramach zestawu narzędzi deweloperskich dla systemu Android, Intel otwiera przed urządzeniami mobilnymi nowe możliwości. Zestaw deweloperski Intel RealSense Smartphone, wykorzystujący możliwości Project Tango, pozwala na wprowadzanie i rozwijanie zupełnie nowych funkcji: od nawigacji wewnątrz budynków oraz mapowania przestrzeni w czasie rzeczywistym, przez rozgrywkę w rzeczywistości wirtualnej, po skanowanie 3D i wiele innych.

Zestaw deweloperski zostanie udostępniony wybranym deweloperom tworzącym aplikacje dla systemu Android jeszcze w tym roku. Niedługo później można spodziewać się smartfonów, które dzięki technologii Intel RealSense otrzymają nowe funkcje, które ułatwią życie użytkownikom.

Intel RealSense – technologia przyszłości

Rozwijana przez Intela technologia RealSense ma zmienić sposób, w jaki obsługujemy urządzenia komputerowe. Pozwala komunikować się z komputerem za pomocą gestów (bez dotykania ekranu), pozwala także na rozpoznawanie rysów twarzy przez urządzenie np. w celu weryfikacji tożsamości użytkownika. RealSense w tabletach (a już niedługo – również w smartfonach) umożliwia zmienianie punktu ostrości po wykonaniu zdjęcia, a nawet wykonywanie pomiaru odległości. Dzięki kamerom 3D RealSense można również tworzyć wirtualne awatary reagujące w czasie rzeczywistym.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. technologia przyszłości (autor: RusH | data: 23/08/15 | godz.: 01:27)
    jest intelowa implementacja technologii z przeszlosci, a dokladnie z przed 5 lat :)
    dziala tak samo jak pierwszy kinect, czyli product PrimeSense bedacy obecnie wlasnoscia Apple.

    Roznica polega jedynie w implementacji aby ominac patenty


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.