Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Sobota 22 sierpnia 2015 
    

Asus wprowadza karty graficzne Strix GTX 950


Autor: DYD | 09:30
(5)
Do grona kart graficznych Asusa dołącza Strix GTX 950 – dobrze chłodzona, z podkręconą wydajnością w grach i wysokiej jakości komponentami Super Alloy Power II. Wyprodukowana została w pełni zautomatyzowanym procesie ASUS Auto-Extreme i fabrycznie przyspieszona do 1329 MHz w trybie „gaming” i 1355 MHz w trybie „OC”. Wedle producenta w Wiedźminie uzyskuje o 11,5 proc. lepszy wynik w porównaniu z modelem referencyjnym. Do zestawu dołączone są kilkunastodniowe licencje na aplikację XSplit Gamecaster i grę World of Warships. Strix GTX 950 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU II. Przewody cieplne są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Karta w trakcie gry jest o 20 proc. chłodniejsza niż model referencyjny. Opatentowana, nowa konstrukcja wentylatora, zapewnia maksymalny przepływ powietrza i statyczne ciśnienie nad radiatorem – odprowadzanie ciepła jest jeszcze bardziej efektywne. Na pokładzie nie zabrakło technologii 0dB, która zatrzymuje wentylator podczas lżejszych sesji gier, niwelując całkowicie szumy i hałas.

Technologia ASUS Auto-Extreme – to w pełni zautomatyzowany proces, który eliminuje ryzyko błędu ludzkiego na linii produkcyjnej, zapewniając perfekcję wykonania. Zminimalizowane zostają wszelkie wahnięcia od normy, możliwość gromadzenia się kurzu i utleniania metalu. Tylna część karty posiada całkowicie gładki obwód drukowany, co zwiększa komfort osób składających komputery. Nowy system produkcyjny jest przyjazny dla środowiska. Nie wykorzystuje się w nim drażniących chemikaliów, a zużycie energii zostało zredukowane o 50 proc.

W Strix GTX 950 zastosowano komponenty Super Alloy Power II. Podnoszą one wydajność, redukują straty energii, zmniejszają hałas przy wysokim obciążeniu i obniżają dynamikę temperatury, co przekłada się na najwyższą jakość i niezawodność.

Odświeżony, prosty w obsłudze interfejs użytkownika w GPU Tweak II znacznie ułatwia przetaktowywanie, zachowując przy tym zaawansowane opcje dla wymagających entuzjastów. Jednym kliknięciem funkcja Gaming Booster pozwala zwiększyć wydajność systemu poprzez usunięcie niepotrzebnych procesów i automatyczną alokację zasobów.

Do karty dołączona jest dwutygodniowa licencja na XSplit Gamecaster premium, aplikację umożliwiającą graczom łatwe strumieniowanie i nagrywanie rozgrywek poprzez wygodną nakładkę. Dodatkowo do modelu Strix GTX 950 dołączony jest kupon na bezpłatne korzystanie przez 15 dni z gry World of Warships i kod na statek Diana Cruiser.

Karta graficzna ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING będzie dostępna w Polsce od 20 sierpnia br. Sugerowana cena detaliczna: 779 zł brutto
Karta graficzna ASUS STRIX-GTX950-DC2-2GD5-GAMING będzie dostępna w Polsce w pierwszej połowie września br. Sugerowana cena detaliczna: 755 zł brutto


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. za drogo. (autor: doxent | data: 23/08/15 | godz.: 12:47)
  Lepiej dorzucić trochę i wziąć 960. 950 powinna cenowo zastąpić 750Ti.

 2. za drogo! (autor: AbrahaM | data: 23/08/15 | godz.: 19:55)
  Karta dobra, ale wyceniona zbyt wysoko. 10% niższa cena byłaby akceptowalna i rozsądna. I tak zresztą jest ... w Niemczech, tam 950ki są o mniej więcej tyle tańsze.

  U nas przy cenie 780 zł 950 Strix OC konkuruje z 960 Strix OC za 900 zł. Jeśli ktoś jeszcze odliczy grę, to wychodzi, że ma w tej samej cenie 960 co 950.


 3. Mam do wydania ok. 800zł na (autor: raczek70 | data: 24/08/15 | godz.: 13:23)
  przyzwoitą kartę pod FHD.
  Niestety, żaden z producentów, najwyraźniej nie chce moich pieniędzy ;))).
  Czekam dalej...


 4. grafika (autor: Sambuc | data: 30/08/15 | godz.: 23:28)
  @abraham Ale przełóż sobie to na jej żywotność, która względem produktów konkurencji przedłużona jest o więcej niż 10%. A zresztą parę tygodni i zaczną się promocje, jak zawsze...

 5. koretka informacji o kodzie/kodach do World of Warships (autor: AbrahaM | data: 12/09/15 | godz.: 19:31)
  jako że redakcja (pomimo zgłoszenia błędu na email) nie skorygowała tekstu, to informuję iż:

  Korzystać z World of Warships można bez jakichkolwiek kodów.

  Wspominana informacja o kuponie oraz kodzie na okręt! (każdy okręt jest statkiem, ale nie każdy statek jest okrętem), krążownik Diana jest nieprecyzyjna.

  Po przejściu pewnej procedury, za pośrednictwem stron ASUSa, można otrzymać "kod zaproszeniowy" (kod tylko dla nowych graczy), który to kod udostępni 15 dni "usługi premium" (pozwalającej na lepsze "zarobki" w grze) oraz rosyjski krążownik Diana.

  W oryginalne tekst dotyczący World of Warships brzmi: "Exclusive World of Warships invite code for free: Diana Cruiser and 15-day
  Premium Account (worth USD11).*game codes redemption starts from 7/31/2015
  to 1/30/2017"


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.