Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 25 sierpnia 2015 
    

Jak wybrać dostawcę internetu?


Autor: Artykuł reklamowy | 07:30
(4)
Wybierając dostawcę internetu, powinniśmy kierować się dwoma przesłankami. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na niezawodność usługi. Ważne jest bowiem, aby nie następowały przerwy w dostępie do sieci. Niestety nie wszystkie firmy są w stanie to zapewnić, co powoduje, że warto sprawdzić ten aspekt przed podpisaniem umowy. Istotna może być również zawartość oferty danego dostawcy, a konkretnie jej elastyczność. Mowa tu o różnorodności pakietów, przejawiającej się w dostępnych szybkościach łącza czy długości trwania umowy.

Jak sprawdzić szybkość łącza?
Jeżeli już podpisaliśmy umowę z wybraną firmą i uzyskaliśmy podłączenie do sieci, to możemy sprawdzić, czy nasz dostawca nie oszukuje. W tym celu należy wykonać test szybkości internetu. Aby to zrobić, należy znaleźć stronę oferującą taką możliwość. Następnie korzystając z zamieszczonych tam instrukcji, należy wykonać speed test. Zwykle odbywa się to się przez jedno kliknięcie. Jako rezultat otrzymamy trzy parametry. Pierwszy z nich to szybkość ściągania. Jest to wartość mówiąca, z jaką maksymalną prędkością możemy pobierać dane. Dotyczy ona zarówno pobieranych plików, jak i ładowanych stron internetowych. Drugi parametr to szybkość wysyłania. Jest on odwzorowaniem najszybszej prędkości, z jaką możemy przesyłać dane na serwer. Należy go kojarzyć z szybkością wysyłania żądania pobrania danej strony. Ostatnią wartością, którą otrzymamy przy teście prędkości internetu, jest ping. Określa on czas, jaki jest potrzebny do połączenia z serwerem.

Jak dobrać szybkość łącza?
Nie w każdym przypadku będziemy potrzebowali bardzo szybkiego łącza. Często można zdecydować się na łącze o mniejszej przepustowości i zaoszczędzić pieniądze. Do przeglądania stron internetowych wystarczy szybkość łącza rzędu 512 kb/s. Do płynnego oglądania filmów powinno się dysponować łączem rzędu 2 Mb/s. Jeżeli chcemy z kolei oglądać filmy w jakość HD lub grać przez internet w zaawansowane gry, to lepiej wybrać łącze ok. 5 Mb/s

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. a co to za bzdury? (autor: ili@s | data: 26/08/15 | godz.: 08:15)
  ktos dekady pomylil !!!
  " Do przeglądania stron internetowych wystarczy szybkość łącza rzędu 512 kb/s. Do płynnego oglądania filmów powinno się dysponować łączem rzędu 2 Mb/s"
  juz widze HD na laczu 2 Mbity :D


 2. Bez problemu oglądniesz online... (autor: InsaneInMe | data: 26/08/15 | godz.: 10:30)
  ... HD (720p) przy łączu 2 Mb/s. Zrób sobie ograniczenie i włącz znaną stronę z filmami online:)

 3. @2. (autor: ili@s | data: 26/08/15 | godz.: 12:00)
  twoj nick zobowiazuje... 20Mbit dla full hd to nieraz malo.
  Bitrate HD to minimalnie 8-12Mbit - ponizej to jest juz kaszanka a nie HD


 4. @3. (autor: Deathraw | data: 27/08/15 | godz.: 11:10)
  Zgodzę się-przy 2mbit/s przeglądanie wielu stron jest lekko mówiąc niewygodne.10-20mbit do yt 720p ew nieco cierpliwego 1080p styka, ale już jakieś konkretniejsze streamy wysiadają.

  Da się oczywiście wszystko zrobić- sam ściągałem 10 lat temu pliki po 5-10gb na łączu 160kbit/s-trwało to kilka dni i komp chodził cały czas.

  Tak czy siak rozważanie łącza 5mbit w obecnych czasach, wszędzie tam gdzie można zostać wpiętym w światłowód jest moim zdaniem szaleństwem.Tam gdzie nie można, wiadomo że ludzie biorą to co jest.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.