Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 27 sierpnia 2015 
    

TSMC będzie produkować układy w 16nm dla AMD i Nvidii


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 06:43
AMD w dalszym ciągu unika konkretnych zapowiedzi swoich produktów, które wykorzystają coraz bardziej popularne procesy technologiczne 14 i 16 nm FinFET. W obecnej chwili wiemy tylko, że na pewno te procesy technologiczne zostaną wykorzystane przez "czerwonych". Oraz, że produkcją tych układów zajmować się będą TSMC i GlobalFoundries. Wczoraj na stronach serwisu DigiTimes pojawiła się lakoniczna informacja, mówiąca o klientach tajwańskiego producenta półprzewodników TSMC. Dotyczyć ma to produkcji w technologii 16nm.

Według tej informacji we wspomnianej technologii mają być produkowane układy nie tylko dla Apple, ale też i dla AMD, NVidii, Avago, Broadcom, HiSilicon Technologies, LG Electronics, MediaTek i Xilinx. Tylko Qualcomm woli nadchodzącą technologię 14nm od Samsunga. Produkcję w 16nm TSMC rozpoczął w lipcu, zaś pełna wydajność ma zostać osiągnięta do końca tego roku. W przyszłym roku ma z kolei ruszyć testowa produkcja w technologii litograficznej 10 nm FinFET.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.