Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 28 sierpnia 2015 
    

SoC Snapdragon 820 będzie posiadać całkowicie nowy DSP Hexagon 680


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:51
Qualcomm powoli, choć sukcesywnie dozuje nam nowe informacje na temat nadchodzącego SoC Snapdragon 820, Nie tak dawno dowiedzieliśmy się o możliwościach graficznych tego układu, za które odpowiada nowe GPU Ardeno 5xx oraz o mozliwościach, jakie oferuje wbudowany 14-bitowy procesor DSP o nazwie Spectra ISP. Okazuje się, wedle najnowszych ujawnionych informacji, że działa on w parze z cyfrowym procesorem sygnału Hexagon 680 i tylko wtedy może osiągnąć pełnię swoich możliwości. Cyfrowy procesor sygnału Hexagon 680 zastępuje procesor przy przetwarzaniu danych pochodzących z kamer oraz danych audio.

Nawiasem mówiąc nie jest to nic nowego, gdyż rozwiązanie to wykorzystuje w swoich SoC już od jakiegoś czasu Apple, lecz niezbyt się tym faktem przechwala. Zastosowanie DSP pozwala urządzeniu mobilnemu wykonywać pewne działania bez wykorzystywania energochłonnych trybów pracy procesora, jak na przykład obsługa GPS czy krokomierza. Do właśnie takich celów będzie służyć Hexagon 680.

Drugim ważnym zadaniem nowego procesora sygnału jest przetwarzanie audio i wideo. W tym celu DSP Hexagon 680 jest wyposażony w moduł obliczeń wektorowych (HVX). W połączeniu ze Spectra ISP jednostki wektorowe Hexagona 680 są w stanie stworzyć mobilną platformę do augmented reality czy rzeczywistości wirtualnej. Bardziej praktycznym i pożądanym efektem tej innowacji powinna być poprawa jakości zdjęć robionych w słabych warunkach oświetleniowych jak i też znaczne ograniczenie czasu, kiedy rdzenie obliczeniowe procesora pobierają dużo energii. W tym przypadku czas ten ma być ograniczony o 90%.

Na slajdach można zobaczyć porównanie wydajności DSP Hexagon 680 i rdzeni obliczeniowych Snapdragona 820, jak i też porównanie zużycia energii podczas tych obliczeń.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.