Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 28 sierpnia 2015 
    

Sony chce wykorzystać w dronach swoje matryce światłoczułe


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:57
O planach Sony związanych z dronami wiadomo już od jakiegoś czasu. Dla wielu nagłe zainteresowanie japońskiej firmy tymi urządzeniami może się wydać co najmniej dziwne, jednak Sony dokładnie przekalkulowało sobie ten biznes. Japończykom najwyraźniej chodzi o znalezienie nowych obszarów zastosowań dla produkowanych przez siebie matryc światłoczułych. Nie zapominajmy, że japoński gigant jest największym ich producentem na świecie, dodatkowo matryce od Sony mają opinię produktów o bardzo wysokiej jakości. Agencja prasowa Bloomberg opublikowała właśnie najnowsze informacje pochodzące od Sony.

Japończycy chcą rozpocząć działalność komercyjną związaną z markowymi dronami wyposażonymi w aparaty cyfrowe wysokiej jakości w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Urządzenia mają być wykorzystywane w budownictwie, logistyce, mediach i rolnictwie. Dron ma transmitować wysokiej jakości zdjęcia do "chmury", gdzie mają być one przechowywanie w celu dalszej analizy. Przedstawiciele Sony przyznali, że do znalezienia nowej niszy rynkowej zostali zmuszeni przez zapaść w segmencie smartfonów.
W Japonii wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych będzie ściśle kontrolowane po kwietniowym incydencie, gdy jeden z przeciwników energii jądrowej wysłał na dach rezydencji premiera pojemnik z materiałami radioaktywnymi. Do transportu tego pojemnika został użyty dron.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.