Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 2 września 2015 
    

Według Intela rynek stacjonarnych PC jest jednym z najbardziej obiecujących


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 14:57
(4)
Wielu producentów nie tak dawno niedawno podkreślało wzrost popytu na komputery przeznaczone do gier. Tymczasem na rynku komputerów stacjonarnych w dalszym ciągu widoczny jest spadek sprzedaży, gdyż postęp techniczny spowodował, że urządzenia spełniające oczekiwania użytkowników stały się mniejsze i mobilniejsze. Zauważył to Intel, który widzi w tym trendzie swoją szansę w segmencie komputerów stacjonarnych. Jego zdaniem użytkownicy przyzwyczaili się do niewielkich urządzeń, których wydajność jest jak najbardziej wystarczająca do codziennej pracy. Stąd też i pomysł niewielkich choć wydajnych desktopów, co dało się zauważyć na ostatnim IDF.
W chwili obecnej w ofercie Intela znajduje się wiele produktów o kompaktowych rozmiarach, co najwyraźniej jednak nie wystarcza, skoro został stworzony nowy format mini-płyty głównej, oznaczony 5x5, nieco mniejszy wymiarowo od mini-ITX.

Według przewidywań IDC, w tym roku wielkość sprzedaży na rynku kompaktowych komputerów stacjonarnych wyniesie 6 mln sztuk, a w ciągu najbliższych trzech lat ma wzrosnąć do 8 mln sztuk. Nie jest to dużo zważywszy skalę działalności Intela, niemniej jednak jest to jeden z niewielu segmentów rynku komputerów stacjonarnych notujący stały wzrost.
Kompaktowe komputery stacjonarne mogą być stosowane w hotelach, szpitalach, szkołach, bankach, biurach i w sklepach. W rzeczywistości komercyjne wykorzystanie tego rodzaju urządzeń powinno być szersze niż w przypadku rynku konsumenckiego.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Nie bez powodu AMD stworzyło Nano... (autor: Xclusiv | data: 2/09/15 | godz.: 18:30)
  Wiedzą że segment małych komputerków jest obiecujący i szczerze życzę AMD aby się im udało dzięki temu wyjść na prostą :)

 2. Już mini-itx powinien być standardowo (autor: raczek70 | data: 2/09/15 | godz.: 21:48)
  zasilany DC, najlepiej 9V. Do CarPC aż się prosi...

 3. Mini-itx juz dawno powinien byc jedynym standardem 'duzych' gabarytowo PC (autor: rookie | data: 3/09/15 | godz.: 13:12)
  To juz nie te czasy, gdy obudowa big-tower byla synonimem wysokiej klasy sprzetu, a czytnik CD szybszy niz x4 oznaczal zasobnego wlasciciela... caly swiat sie zmienia - telewizory z wielkich pudel staly sie cienka scianka, komorki z klapka przeszly dawno do historii, silniki ponad 3 litrowe w samochodach tez juz jakos nie wystepuja...Dlaczego w pecetach nie doszlo do ''miniaturyzacyjnej przemiany'' skoro podobny sprzet da sie wrzucic do calkiem niewielkiego laptopa?
  Uzytkownicy powinni wymoc nowe rozwiazania na producentach komponentow, inaczej rynek PC czeka marazm...


 4. @3 no, z 3 litrowymi silnikami to trochę zły przykład. (autor: raczek70 | data: 3/09/15 | godz.: 22:56)
  Obecnie to moda jest na down sizing, czyli popierdółki 0,9l + turbo :(. Toż to padaki, aż przykro tym jeździć.
  Poza tym się zgadzam.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.