Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 14 września 2015 
    

Nowe 12-Gb układy LPDDR4 Samsunga pozwolą wyposażyć smartfony w 6 GB pamięci RAM


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:34
(2)
Standardem ilości pamięci RAM w smartfonach i tabletach powoli staje się 3 GB. Rzadziej spotykane są urządzenia z 4GB pamięci operacyjnej. Nie jest to bariera do przeskoczenia, tym bardziej, że postęp w dziedzinie pamięci RAM zwiększa nie tylko ich pojemność, ale dzięki wzrostowi gęstości upakowania w produkowanych układach prowadzi także do spadku ich cen. Ważne jest też to, że same układy stają się mniejsze, co pozwala zmieścić ich więcej w niewielkim jakby nie było urządzeniu. Przez ostatnie kilka lat było widać, jak pojemność "smartfonowych" układów pamięci LPDDR zwiększa się stopniowo od 1 Gb do 8 Gb. W ubiegłym roku Hynix i Samsung ogłosiły niemal równocześnie rozpoczęcie produkcji struktur półprzewodnikowych 8Gb LPDDR4 i zbudowanych na bazie 2 lub 4 tych struktur układów pamięci LPDDR4 2 GB i 4 GB.

Ostatnio Samsung ustanowił nowy rekord w branży prezentując struktury półprzewodnikowe LPDDR4 o pojemności 12Gb. Z dwóch lub czterech tych 12Gb struktur można stworzyć układy pamięci LPDDR4 o pojemności 3 GB i 6 GB. Tak więc możemy spodziewać się, że w przyszłym roku będziemy mogli kupić smartfony i tablety z 6 GB pamięci RAM, a te z 3GB powinny potanieć. Warto też pamiętać, że platforma mobilna Intela również wspiera układy pamięci LPDDR4.
Samsung użył do produkcji nowych układów technologii 20nm. Nowe podzespoły charakteryzują się szybkością transmisji na poziomie 4266 Mbit/s, co jest wielkością dwa razy większą niż w przypadku standardowego modułu DDR4-2133, stosowanego do niedawno zaprezentowanych procesorów z serii Skylake. Same struktury półprzewodnikowe 12Gb są o 30% szybsze niż ich poprzednik 8Gb i zużywają 20% mniej energii.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Magia cyferek (autor: Pider | data: 14/09/15 | godz.: 16:42)
    ciąg dalszy... A Soft dalej kuleje....

  2. No tej firmie przyda się... (autor: InsaneInMe | data: 14/09/15 | godz.: 20:59)
    ... bo ich nakładka i syfy w sofcie będą potrzebować 6 GB :-]. Swoją drogą ogólnie na w miarę dobrze zorganizowany Android wystarczy 1 lub 2 GB.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.