Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 16 września 2015 
    

Canon jest zainteresowany segmentem wirtualnej rzeczywistości


Autor: Giray | 08:04
(1)
Wszyscy czytający tego newsa zapewne wiedzą o planach Sony odnośnie wprowadzenia na rynek zestawu rzeczywistości wirtualnej o nazwie Project Morpheus. Ma być to urządzenie przeznaczone głównie do Playstation 4, choć niewykluczone są jego inne zastosowania, o czym przekonamy się już w przyszłym roku. Inni japońscy producenci nie są aktywni w w branży rzeczywistości wirtualnej, choć całkiem możliwe, że nie nagłaśniają tego faktu. Z jednym wyjątkiem, którym jest doskonale znany amatorom fotografii Canon. Tak przynajmniej twierdzi serwis Engadget. Pojawiło się tam zdjęcie urządzenia wirtualnej rzeczywistości firmowanego przez Canona. Trudno je jednak nazwać wersją produkcyjną czy nawet prototypem, co najwyżej "demonstratorem technologii". Wskazują na to osobne słuchawki oraz konieczność ciągłego przytrzymywania urządzenia przez użytkownika, na co wskazują widoczne uchwyty.

Do wyświetlania obrazu został użyty ekran o rozmiarze 5,5-cala i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, czyli najprawdopodobniej pochodzący z jakiegoś smartfona ;) Co ciekawe rozdzielczość wyższa niż w większości istniejących urządzeń tego rodzaju. Wiadomo też, że udało się osiągnąć kąt widzenia równy 120 stopniom.
Zainteresowanie tematyką rzeczywistości wirtualnej ze strony firm, które mają duże doświadczenie w przetwarzaniu obrazu powinno pomóc w opracowaniu urządzeń wyższej jakości.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @123 (autor: KamieniKupa | data: 16/09/15 | godz.: 09:50)
    Te oczy nie mogą kłamać.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.