Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 18 września 2015 
    

MSI wypuściło GeForce GTX 980 Ti Sea Hawk z układem chłodzenia hybrydowego


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:53
Pomysł MSI, aby używać zestawów chłodzenia cieczą firmy Corsair został przedstawiony całkiem niedawno, więc nie powinno być zaskoczeniem pojawienie się pierwszego produktu MSI wykorzystującego ten pomysł. Tym bardziej, że nie tak dawna premiera Radeona Fury X udowodniła, że rozwiązanie to w praktyce spisuje się całkiem nieźle, co najwyraźniej zachęciło producentów do własnych eksperymentów z tym układem chłodzenia.
Miedziany blok wodny z wbudowaną pompą chłodzi GPU na tyle skutecznie, że jego temperatura jest o 30% niższa w stosunku do standardowej wersji GeForce GTX 980 Ti, a taktowanie rdzenia jest o 20% wyższe.

Wentylator obracający się 1734 razy na minutę pozwala utrzymać poziom hałasu na poziomie 26,37 dB. Wspólny produkt Corsaira i MSI otrzymał nazwę "GeForce GTX 980 Ti Sea Hawk".

Karta pracuje z częstotliwościami 1190-1291 dla procesora graficznego i 7096 MHz dla pamięci, która jest chłodzona przez wentylator. Obudowa karty posiada przezroczyste okienko, przez które można zobaczyć podświetlany blok wodny Corsaira na GPU. Jednak to "małżeństwo z rozsądku" ma pewne ułomności - można programowo zmienić kolor podświetlenia logo MSI, natomiast nie da rady tego zrobić w przypadku logo Corsaira.
Gabaryty karty to 270x111x40 mm, wymiary zewnętrznej chłodnicy z wentylatorem o średnicy 120mm wynoszą 151x 118x52 mm. Cała konstrukcja waży 1286 gramów, łącznie z płytą wzmacniającą na odwrotnej stronie PCB karty.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.