Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 21 września 2015 
    

Toshiba zaprezentowała tani konwertowalny laptop


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 08:08
(2)
Coraz popularniejsze stają się hybrydowe tablety z dołączaną klawiaturą. Pomysłodawcą tego okazał się Microsoft, lecz jego urządzenia z serii Surface odniosły bardzo umiarkowany sukces rynkowy. Sam pomysł został jednak oceniony na tyle wysoko, aby za jego realizację wzięły się takie firmy jak Dell i Apple, oczywiście z dużo lepszym skutkiem. Teraz dołączyła do nich Toshiba. Nowe urządzenie zostało nazwane Satellite Click 10 i działa pod kontrolą Windows 10. Jego masa wynosi tylko 1 kg, jednak przy odłączonej klawiaturze ma 9 mm grubości i waży 544 gramów.

Ekran o przekątnej 10"ma znaczną jak na sprzęt z tej półki cenowej rozdzielczość 1900x1200 pikseli. Przednia kamera posiada matrycę 8 megapikseli, a tylna 2 megapiksele. Jako pamięć masową zastosowano dysk SSD o pojemności 32 lub 64 GB rozszerzalnej za pomocą kart pamięci microSD. Ponadto tablet wyposażony jest w Dolby Digital Plus i port Micro HDMI. Za urządzenie trzeba zapłacić 350 dolarów.

Wszystko wygląda fajnie, lecz niestety są i wady. Pierwszą jest ilość pamięci, czyli 2GB, choć wystarczająca do wielu zadań, jednak do poważniejszych zastosowań już nie. Drugą wada - procesor Intel Atom x5. Co prawda przy tej ilości pamięci procesor wydaje się wystarczający, to w niektórych sytuacjach może się okazać wąskim gardłem.
Najprawdopodobniej Toshiba chce zastąpić niezbyt popularne tablety z serii Encore dobrze kojarzącą się nazwą Satellite, jednak moim zdaniem jest to dość ryzykowne zagranie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. atom x5 2gb (autor: RusH | data: 21/09/15 | godz.: 22:26)
    to nie jest konwertowalny laptop tylko duzy tablet :/

  2. @autor (autor: Franz | data: 23/09/15 | godz.: 16:48)
    przecież to następca procesora Z3735F który aż taki zły nie był. Do tabletu aż nadto. Nowy model to X5-z8300

    http://www.cnx-software.com/...chmarks-comparison/


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.